baner8.jpg
baner9.jpg
1 2

Aktualności

List Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego w sprawie termomodernizacji budynku MDK Sopotpiątek, 08 czerwiec 2018

List Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego w sprawie termomodernizacji naszej...

Zakończony I etap rekrutacjiczwartek, 07 czerwiec 2018

Zakończony I etap rekrutacji

Finał wojewózki 35 Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiejwtorek, 22 maj 2018

Finał wojewódzki 35 Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

35 Konkurs Recytatorski Poezji Polskiejśroda, 16 maj 2018

35 Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Nasze sukcesy

loading...

Balet z rytmiką dla najmłodszych

Zajęcia dla 5 i 6-latków łączące zajęcia taneczne- baletowe z elementami muzycznymi. W programie pracowni zaplanowane są zabawy przy muzyce, ćwiczenia rytmiczne, tańce, proste układy choreograficzne i nauka piosenek.
Lekcje baletu i rytmiki rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.
Zajęcia startują od 3 września 2018.

Formy taneczno-ruchowe

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z form taneczno–ruchowych i gimnastyki. Zajęcia pozwolą wykształcić i rozwijać rytmiczność, poczucie świadomości własnego ciała, poczucie równowagi, poprawią i wykształca estetykę ruchu i podniosą wiarę w siebie.
Zajęcia prowadzone są w różnorodnej formie, z użyciem ciekawych pomocy dydaktycznych, które służą rozwijaniu i poprawy cech motorycznych dzieci i młodzieży. Poza  formami taneczno-ruchowymi zajęcia wzbogacane są ogólnorozwojowa gimnastyką.

Taniec z gimnastyką artystyczną

Zajęcia łączące elementy tańca, gimnastyki sportowej, akrobatyki i gimnastyki artystycznej. Na zajęciach uczyć się będziemy min. szpagatów, mostka, stania na rękach, na głowie, wszelkiego rodzaju przerzutów i przewrotów gimnastycznych, wszystkie elementy będziemy łączyć w całość tworząc choreografię do muzyki. Zajęcia skierowane są przede wszystkim dla dziewcząt, wyrobią poczucie piękna, estetyki i wrażliwości na muzykę.

Teatr tańca

Na zajęcia do Pracowni Teatru Tańca zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą brać udział  w pracach nad małymi i większymi etiudami tanecznymi oraz mini spektaklami młodzieżowego teatru tańca. Na uczestników zajęć czeka przede wszystkim duża dawka tańca i pracy z muzyką, a poza tym wprowadzimy kilka elementów pracy aktorskiej i improwizacji.

1 Grupa I - Dziecięcy Teatr Tańca - 7- 10 lat - Grupa dedykowana najmłodszym dzieciom. Zajęcia mają za zadanie łączyć naukę tańca z zabawą.

2 Grupa II - Młodzieżowy Teatr Tańca - 11- 14 lat - Grupa dedykowana starszym dzieciom, mającym już doświadczenie z dowolnymi technikami tanecznymi. Na zajęciach dzieci poszerzą swój słownik kroków i figur tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego.

3 Grupa III - Teatr Tańca - 15 lat wzwyż - Grupa dedykowana najstarszym uczestnikom. Na zajęciach wykorzystywane będą różne techniki taneczne, ćwiczenia improwizacyjne, trening rozciągający. Wprowadzone zostaną elementy partnerowania oraz przygotowanie do występów w partiach solowych.


Taniec  towarzyski

Nauka tańców latynoamerykańskich i standardowych dla dzieci od lat 7. Zajęcia pozwalają pokonywać bariery i korzystnie wpływają na koordynację ruchową. Dzieci poznają i doskonalą technikę tańca, a przy tym świetnie się bawią.
Zajęcia w tej pracowni to dla niej możliwość poznania przepięknego świata tańców towarzyskich– standardowych (walca angielskiego, quickstepa, tanga, walczyka wiedeńskiego i foxtrota) oraz latynoamerykańskich (cha cha cha, rumby, samby, paso doble i jive’a).
Zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoczęcia kariery tanecznej, a potem już tylko Taniec Z Gwiazdami!
Zajęcia startują od 3 września 2018.

Joga dla dzieci

Zajęcia Joga dla dzieci opierają się na zabawie. Nazwy poszczególnych pozycji w jodze, które nawiązują do świata roślin i zwierząt pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a same ćwiczenia stają się dynamiczną, radosną i pożyteczną zabawą, która pomaga dzieciom lepiej poczuć się w swoim ciele. Regularne wykonywanie asan kształtuje u dzieci nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała, zwiększa ogólną sprawność, przede wszystkim siłę, elastyczność i równowagę.
Zajęcia startują od 3 września 2018.
pracownia_plastyczna6
pracownia_plastyczna2.jpg
pracownia_plastyczna7
pracownia_plastyczna1.jpg
pracownia_plastyczna3.jpg
pracownia_plastyczna4.jpg
pracownia_plastyczna5
pracownia_tanecyne3
pracownia_tanecyne4
pracownia_tanecyne8
pracownia_tanecyne2
pracownia_tanecyne5
pracownia_tanecyne7
pracownia_tanecyne6
pracownia_tanecyne1
pracownia_sportowe8
pracownia_sportowe1
pracownia_sportowe4
pracownia_sportowe5
pracownia_sportowe7
pracownia_sportowe9
pracownia_sportowe6
pracownia_sportowe3
pracownia_sportowe2
pracownia_jezykowe2
pracownia_jezykowe6
pracownia_jezykowe3
pracownia_jezykowe1
pracownia_jezykowe4
pracownia_jezykowe7
pracownia_jezykowe5