Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

XI Edycja Sopockich Spotkań Teatralnych

XI Sopockie Spotkania Teatralne

 

W dniach 7 – 9 grudnia gościliśmy uczestników XI edycji Sopockich Spotkań Teatralnych.

Intensywny trzydniowy program Spotkań obejmował otwarte warsztaty teatralne dla uczestników grup teatralnych, które w poniedziałek zajęły miejsce na scenie i widowni Teatru na Plaży oraz prezentacje wybranych przedstawień, pokazywanych w trakcie mijającego roku w ramach 49 Wojewódzkiego Konkursu Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski” w Dworku Artura w Gdańsku, ogólnopolskiego festiwalu MOST w Teatrze MINIATURA w Gdańsku, Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka w Wejherowskim Centrum Kultury oraz projektu edukacyjnego „Dramat w szkole” w  Teatrze Miejskim w Gdyni. Zakres tematyczny zajęć został uzgodniony z animatorami grup teatralnych i dotyczył: wyrażania emocji i prawdy na scenie /elementy metody Stanisławskiego do wykorzystania w pracy z aktorem nieprofesjonalnym/ – prowadzący - Grzegorz Szlanga, improwizacji dramowej /wielkie namiętności – improwizacje na motywach zaczerpniętych z dramatów Szekspira/ – prowadząca – Marzena Nieczuja-Urbańska/, pracy z zespołem teatralnym /rozgrzewki, zadania wspomagające koncentrację uwagi, gry i zabawy integrujące zespół, zadania twórcze/ - prowadzący – Jarosław Rebeliński.

ABC aktora /redukcja stresu i napięcia psychofizycznego, oddech dynamiczny, dykcja i emisja głosu, mimika i emocje, mowa ciała, elementarne zadania aktorskie/ – prowadząca: Urszula Kowalska.

Wszyscy wykładowcy mieli wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z udziałem dzieci i młodzieży, bez trudu znajdowali kontakt, zyskiwali zaufanie i sympatię grup młodzieży, a ich zajęcia zostały bardzo dobrze ocenione przez uczestników i obserwatorów /dorośli/. Udział w warsztatach przyczynił się do pogłębienia wiedzy i umiejętności młodych aktorów, wyzwolił w nich ciekawość i zapał do dalszej aktywności, nauczycielom dał inspirację i konkretną pomoc w ich twórczej pracy z zespołami.


W poniedziałek na sopockiej scenie Teatru na Plaży zaprezentowano sześć z siedmiu zaplanowanych prezentacji oraz improwizację „Myślobranie” inaugurującą cykl przedstawień. Były to: „Bajka Nie–Bajka” /Teatrzyk Błękitnego Czasu z MDK w Sopocie/ „Za daleko, za blisko” /Teatr POD MOSTEM ze Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST w Gdańsku/, „Kichnięcia” /Teatr PRAWIE LUCKI z Wejherowa/, „Zgaga” /Teatr VI LO w Gdyni/, „Shirley Valentine w dziesięciu odsłonach”/Grupa teatralna ALEBABKI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewinie/, „Spotkanie 21” /Teatr OKTAWA z Wejherowa/. W tegorocznej edycji projektu teatralno-edukacyjnego wzięło udział 220 uczestników.


 

Sopockie Spotkania Teatralne – Edycja 2013 - zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” i Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > XI Edycja Sopockich Spotkań Teatralnych