Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Rowerowy Dom Kultury w MDK Sopot - 18 maja 2016

 

 

Miło nam poinformować, że w dniu 18 maja 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie będziemy gościć Zieloną Grupę - Rowerowy Dom Kultury.

Rower – to środek transportu, którego tempo ułatwia obserwację tego, co dzieje się dookoła. Zapewnia inną perspektywę niż podróżowanie samochodem, autobusem, czy pociągiem. Pozwala dotrzeć niemal wszędzie i zatrzymać się w każdym miejscu. Skraca dystans między podróżującym, a ludźmi spotykanymi po drodze.

Dom Kultury – chcemy uczyć innych i uczyć się od innych. Pamiętając o tym, że człowiek kulturalny ma umysł otwarty i chłonny oraz że jest w stanie przyjąć różne punkty widzenia – nawet te sprzeczne z jego własnymi.

PROJEKT ROWEROWY DOM KULTURY TO:
3511 KM - taka jest długość linii granicznej Polski. Poza nią znajduje się inny świat, żyją inni ludzie. Po tej stronie granicy jesteśmy MY, a po tamtej ONI. Ale czy na pewno?

Czy rzeczywiście jest tak, że przekroczenie symbolicznej granicy na mapie zmienia wszystko? To kim jesteśmy, w jaki sposób się zachowujemy i co możemy zrobić z naszym życiem? Jak ta kreska wydrukowana na kawałku papieru kształtuje nas jako ludzi?

Postanowiliśmy jako animatorzy ze Stowarzyszenia Zielona Grupa wyruszyć na rowerach w drogę, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.Nasza trasa będzie przebiegała tak blisko linii granicznej Polski jak to tylko możliwe. Ale nie jest to zwykła wyprawa turystyczna, żeby nakręcić jak najwięcej kilometrów na rowerowych licznikach. W wielu miejscach zatrzymamy się na dłużej. Zorganizujemy 30 warsztatów w różnych miejscowościach przygranicznych, gdzie rozmawiać będziemy z mieszkańcami o granicach, w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa.
Na spotkaniu Zielona Grupa przeprowadzi warsztaty z dziećmi i młodzieżą w wieku od 5 - 15 lat. Wszystkie informacje w zakładce Pobierz

Serdecznie zapraszamy
koordynator spotkania - Edyta Dawidowska MDK Sopot

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Rowerowy Dom Kultury w MDK Sopot - 18 maja 2016