Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Teatrzyk Błękitnego Czasu - sezon 2016/17

 

W zakończonym właśnie roku szkolnym 2016/2017 - grupy teatralne Teatrzyku Błękitnego Czasu - zrealizowały dwa nowe przedstawienia.

Spektakl z udziałem najmłodszych (Basia Wierzbicka, Julia Wardin, Ignacy Ruciński, Marysia Leszcz, Klaudia Zielińska, Agata Fopke, Kalina Majkowska, Bartek Leszcz i Ania Michalska) to: „Pchełka, Felek i Barbie”. Zespół starszy zrealizował przedstawienie zatytułowane: ”Gry i sny” (z udziałem – Weroniki Cyran, Xeni Czerwińskiej, Oliwii Gojżewskiej, Heli Gizińskiej, Zosi Kruk, Marceliny Kowalewskiej, Michała Kondziora, Patrycji Niemunis, Oliwii Tuczyńskiej i Bogusi Przybyłowskiej).

Obie grupy wystąpiły w finałach wojewódzkich konkursów teatralnych. Grupa młodsza zdobyła II Nagrodę w 33 Turnieju Teatralnym „Niebieskich Tarcz” (scena dziecięca), zaś starsza -  w zmienionym, młodszym składzie -  III nagrodę w 53 Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski” (scena młodzieżowa) oraz nagrodę specjalną, podczas odbywającego się w ostatnich dniach czerwca - Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST w Gdańsku.

Zespoły Teatrzyku Błękitnego Czasu w sezonie 2016/17 wystąpiły dziesięciokrotnie, pokazując swoje przedstawienia i programy na macierzystej scenie w Sopocie (”Wigilia Teatrzyku Błękitnego Czasu”, „Premiery Teatrzyku Błękitnego Czasu”), na konkursowej scenie Teatru GAK „Stacja Orunia” w Gdańsku i w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Zeszłoroczny spektakl pt. „Co się stało z naszym czasem?” (z udziałem: Zuzanny Buczel, Moniki Chybowskiej, Damiana Chmielewskiego Oliwii Gojżewskiej, Marceliny Kowalewskiej, Zosi Kruk i Bogusi Przybyłowskiej) był pokazywany w XIV edycji Sopockich Spotkań Teatralnych w Teatrze na Plaży w Sopocie oraz podczas Spotkań Trójmiejskich Teatrów Niezależnych w IKA WINDA w Gdańsku, na festiwalowych scenach: Wejherowskiego Centrum Kultury (XI Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych) i Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu (XV Ogólnopolski Konkurs Małych Form Teatralnych ARLEKINADA).

 

Wszystkim aktorom, z którymi miałam tego roku przyjemność pracować  dziękuję za udany sezon. Tegorocznym maturzystom życzę pomyślnego wejścia w dorosłe życie.
Monice Chybowskiej, Marcelinie Kowalewskiej, Damianowi Chmielewskiemu, Zuzi Buczel - dziękuję za serce, pasję, radość, wsparcie i pomoc w niełatwym okresie zmian w zespole. Od września, Teatrzyk Błękitnego Czasu czeka na powroty oraz zapisy nowych - otwartych na teatralną przygodę - dziewczyn i chłopaków.

Krystyna Cyberska

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Teatrzyk Błękitnego Czasu - sezon 2016/17