Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

XI Miejski Konkurs Recytatorski dla Najmłodszych: "Poezja w ustach dziecka"

 

W czwartek 19 października 2017r. na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie uczestnicy jedenastej edycji Miejskiego Konkursu Recytatorskiego dla Najmłodszych: „Poezja w ustach dziecka” zaprezentowali przygotowane na tę okazję utwory.

Do udziału w Konkursie  -  sopockie przedszkola Nr 1, 4, 5, 8, 10, 12, Sopockie Przedszkole Niepubliczne z ulicy Księżycowej, Niepubliczne Przedszkole i SP LOKOMOTYWA oraz SP Nr 7, SP Nr 8, i SASP zgłosiły łącznie 50 uczestników. W dniu przesłuchań wystąpiło 48 recytatorów. Najliczniej reprezentowana była najstarsza grupa wiekowa, w której znalazło się aż dwudziestu czterech wykonawców. Prezentacje wierszy polskich autorów tworzących dla najmłodszych odbyły się w obecności rówieśników, wychowawców grup przedszkolnych i rodziców.

Komisja artystyczna w składzie:
Irena Motkowska - Matczak
Małgorzata Witek
Krystyna Cyberska

Po wysłuchaniu 11 recytatorów w kategorii 4-latków, 14 recytatorów w kategorii 5-latków, 23 recytatorów w kategorii 6-latków, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W najmłodszej grupie wiekowej:
Przyznano trzy wyróżnienia - Franciszek Chromy z Przedszkola Nr 1 i Nina Rafalska z NP LOKOMOTYWA w Sopocie, Lucyna Zalewska z Przedszkola Nr 4

W średniej grupie wiekowej:
Nagrodę I otrzymała – Barbara Irga z Przedszkola Nr 10
Trzy równorzędne nagrody II – Julia Bongart z Przedszkola Nr 4, Jakub Jastrzębski z Przedszkola Nr 10, Dominik Winnicki z NP. LOKOMOTYWA
Dwie trzecie nagrody otrzymały: Hanna Fopke z Przedszkola Nr 12 i Wiktoria Gurbisz z Przedszkola Nr 5
Wyróżnienie otrzymał: Szymon Klimczak z Przedszkola Nr 8

W najstarszej grupie wiekowej jury przyznało:
Jedną Nagrodę I – Zuzanna Mardaki ze Przedszkola Nr 5
trzy równorzędne II Nagrody – Klara Dziawgo z Przedszkola Nr 12,  Milena Wiśniewska z Przedszkola Nr 1 i Hanna Zalaszewska z Przedszkola Nr 1
trzy równorzędne nagrody III – Stanisław Borkowski z Sopockiego Przedszkola Niepublicznego, Helena Szenrok ze SP Nr 7, Karolina Zielińska z SASP.
Trzy wyróżnienia – Hubert Guzowski ze Szkoły Podstawowej Nr 8, Ignacy Szymkowiat z Przedszkola Nr 5, Oliwia Wójs z Przedszkola Nr 5.

Komisja artystyczna nagrodziła wykonawców, którzy nie tylko dobrze przyswoili tekst, ale interesująco i ze zrozumieniem oddali treść utworu. Narodzili ekspresję i swobodę małych wykonawców, docenili trafny dobór wiersza oraz staranną dykcję.

W dniu przesłuchań konkursowych wszystkim uczestnikom wręczono podziękowania za udział w postaci dyplomu oraz słodkich upominków. Natomiast w poniedziałek 24 października wręczono dyplomy laureata oraz nagrody rzeczowe w postaci książek wykonawcom wskazanym przez komisję artystyczną. Organizatorzy oraz komisja artystyczna dziękują Dyrektorom i Nauczycielom sopockich przedszkoli i szkół podstawowych za promocję Konkursu na terenie placówek.  Za zachęcenie dzieci do podjęcia tego wyzwania oraz  wspieranie małych wykonawców podczas przygotowań do występu i podczas prezentacji w dniu 19 października dziękujemy Nauczycielom i Rodzicom.

Serdecznie gratulujemy wszystkim udziału w XI edycji naszego Konkursu i zapraszamy za rok.

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > XI Miejski Konkurs Recytatorski dla Najmłodszych: "Poezja w ustach dziecka"