Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

XV Sopockie Spotkania Teatralne

 

W dniach od 9 do 11 grudnia 2017 r. w  siedzibie MDK oraz na scenie Teatru na Plaży odbędzie się XV edycja Sopockich Spotkań Teatralnych.

W ramach projektu organizatorzy zaplanowali dwudniowe otwarte warsztaty teatralne dla młodzieży oraz animatorów ruchu teatralnego, które w tym roku poprowadzą aktorki - Urszula Kowalska i Marzena Nieczuja-Urbańska, Krzysztof Baliński - mim i tancerz  oraz Krzysztof Dziwny Gojtowski - absolwent i współpracownik Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. W poniedziałek na scenie sopockiego Teatru na Plaży zaprezentowanych zostanie dziewięć prezentacji z udziałem młodych aktorów ze środowiska małego i dużego Trójmiasta. Realizatorami XV edycji Sopockich Spotkań Teatralnych jest Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Przystań" w Sopocie. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Poniżej - szczegółowe informacje o prowadzących otwarte warsztaty teatralne i tematyce zajęć.
Udział w projekcie jest bezpłatny.


Urszula Kowalska
– aktorka i plastyczka. przez długie lata związana była z Teatrem Miejskim w Gdyni. Obecnie prowadzi zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i artystyczne w kilku ośrodkach na terenie Gdyni /licea, gimnazja, świetlica terapeutyczna/. Współpracuje z Teatrem Szekspirowskim, Młodzieżowym Domem Kultury w Sopocie. Autorka Kilkakrotnie prowadziła warsztaty teatralne w programie Sopockich Spotkań Teatralnych. Jest reżyserką wielu przedstawień zrealizowanych z gdyńską młodzieżą w ramach projektu „Dramat w szkole”.

Temat warsztatu: ABC warsztatu aktorskiego (redukcja stresu, emisja głosu, dykcja, autoprezentacja, elementarne zadania aktorskie).

Sobota – od 10.00-13.30  Niedziela – od 10.00 do 13.30

Marzena Nieczuja-Urbańska – wszechstronna artystka – pieśniarka i aktorka Teatru „Wybrzeże” w Gdańsku. Czynnie zajmuje się edukacją teatralną. Przez wiele lat współpracowała ze Stowarzyszeniem WYBRZEŻAK, Stowarzyszeniem MOST przy Teatrze Miniatura w Gdańsku, gdańskim liceami,  każdego roku realizuje projekty artystyczne z udziałem młodzieży inicjowane przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz projekty z udziałem dorosłych w wielu ośrodkach województwa pomorskiego. Prowadzi zespoły teatralne: Teatr MEDIUM w SCK oraz Teatrzyk CENICIENTA w Nadbałtyckim Centrum Edukacji. Jest autorką książki „Teatr jest całym moim życiem. Opowieść o Ryszardzie Majorze” 2016. Jest absolwentką studiów Animacji Społecznej i Edukacji Wielokulturowej ukończonych na UG. Laureatka wielu nagród przyznanych za osiągnięcia artystyczne oraz działania promujące teatr w środowisku młodzieży i dorosłych – m.in. prestiżowej Nagrody Gryfa Pomorskiego oraz nagrody Profesjonaliści Forbesa.

Temat warsztatu: Sceny, tworzenie postaci i sytuacji scenicznych, praca z tekstami dramatów.

Sobota – od 15.00 do 18.00  Niedziela – od 10.00 do 13.30


Krzysztof Baliński - Aktor, tancerz, mim, poeta, autor książek, scenariuszy i przedstawień dla dzieci i młodzieży. W latach 1988 – 2003 – aktor i tancerz TEATRU EKSPRESJI prowadzonego przez Wojciecha Misiurę. Występował na scenach w Polsce i zagranicą; między innymi w Rosji, w Czechach, Turcji, Szkocji, we Włoszech i USA. Jako aktor brał też udział w kilku filmach, teledyskach i realizacjach telewizyjnych.  Od 1995 pracuje jako instruktor teatralny. Współpracuje z Operą Narodową; zagrał w kilku przedstawieniach Mariusza Trelińskiego i Krzysztofa Warlikowskiego (między innymi: Madame Butterfly, Otello, Dama pikowa, Oniegin, Don Govanni, Latający Holender, Tristan i Izolda, Andrea Chenier, Wozzek, Umarłe miasto). Z Operą występował na scenach w Polsce i zagranicą:  w Rosji, USA, we Włoszech, Hiszpanii, Japonii, Chinach, Izraelu, Niemczech, Omanie, Arabii Saudyjskiej. Od wielu lat prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży.

Temat warsztatu: Aktor cielesny, czyli ciało w akcji scenicznej.

Sobota – od 10.00 do 13.30 Sobota – od 15.00 do 18.00


Krzysztof Dziwny Gojtowski – Absolwent i wieloletni współpracownik Ośrodka Praktyk Teatralnych GARDZIENICE. Założyciel i lider Teatru KORKORO. Przez kilka lat występował na scenach całej Europy w norweskim cyrku rytualistycznym: STELLA POLARIS. Wyreżyserował wiele widowisk ulicznych. Był autorem teatralnego wydarzenia przygotowanego na  przywitanie brytyjskiej pary książęcej w Gdańsku oraz wielkiej parady płaczek z okazji obchodów 400-lecia śmierci Williama Szekspira. Zadebiutował na deskach Teatru Wybrzeżak, co pozwoliło mu zdobyć doświadczenie pracy metodą dramy pedagogicznej. Regularnie prowadzi warsztaty i zajęcia teatralne, a także warsztaty rozwoju osobistego.

Temat warsztatu: Teatr uliczny – techniki obecności scenicznej w teatrze ulicznym i na dużych scenach

Sobota – od 10.00 do 13.30 Sobota – od 15.00 do 18.00O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > XV Sopockie Spotkania Teatralne