Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Podsumowanie XV edycji Sopockich Spotkań Teatralnych

W dniach od 9 do 11 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie oraz w Teatrze na Plaży odbywała się XV edycja Sopockich Spotkań Teatralnych.

To cykliczny projekt edukacyjny, którego celem jest wspieranie lokalnego ruchu teatralnego oraz jego animatorów, a także rozbudzanie zainteresowań teatralnych wśród młodzieży. Do poprowadzenia otwartych warsztatów teatralnych zaproszeni zostali: aktorki scen zawodowych - Urszula Kowalska w swojej karierze zawodowej związana z Teatrem Miejskim oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni, Marzena Nieczuja –Urbańska – aktorka Teatru „Wybrzeże” w Gdańsku, Krzysztof Baliński – aktor, mim i tancerz Teatru Ekspresji, współpracownik Opery Narodowej w Warszawie, Krzysztof Dziwny-Gojtowski – absolwent i współpracownik Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, lider Teatru KORKORO. Tegoroczna tematyka zajęć to:” ABC warsztatu aktorskiego /redukcja stresu, emisja głosu, dykcja, autoprezentacja, elementarne zadania aktorskie”, ”Sceny: tworzenie postaci i sytuacji scenicznych, praca z tekstami dramatów”, „Aktor cielesny, czyli ciało w akcji scenicznej”, „Teatr uliczny – techniki obecności scenicznej w teatrze ulicznym i na dużych scenach”.

W poniedziałek w Teatrze na Plaży - przy zapełnionej po brzegi widowni pokazano osiem przedstawień: „Gry i sny” (Teatrzyk Błękitnego Czasu), „Opary absurdu i groteski” (Grupa teatralna „Zdziesiątkowani”), „Dziób w dziób” (Grupa teatralna „One On”), „Wszystko o mojej matce” (Teatr Myśl-Nick), „Udręki młodej artystki” (Teatr Prawie Lucki), „Antyk” (Młodzieżowa Akademia Teatralna), „Dziewięć na dziesięć przypadków zdarza się w sklepie” (Teatr Pod Mostem), „Bajki filozoficzne” (Teatrzyk Cenicienta). Zespoły zaproszone do prezentacji przedstawień to laureaci Wojewódzkiego Konkursu Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski”, Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego „Niebieskich Tarcz”, Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST w Gdańsku, Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Wejherowie oraz projektu edukacyjnego „Dramat w szkole” realizowanego w ramach Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych „Raport” w Gdyni. Tegorocznej edycji Sopockich Spotkań Teatralnych towarzyszyło ogromne zainteresowanie młodzieży. W otwartych warsztatach teatralnych i prezentacjach przedstawień na scenie oraz na widowni wzięło udział blisko 300 uczestników. Zaproszona przez organizatorów młoda publiczność ze szkół sopockich oraz gdyńskich, goście ze Stowarzyszenia „Na drodze ekspresji” z zainteresowaniem przyglądali się udanym występom młodych aktorów na sopockiej scenie.

XV edycja Sopockich Spotkań Teatralnych zrealizowana została przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” w Sopocie we współpracy z Teatrem na Plaży przy wsparciu środków Gminy Miasta Sopotu.

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Podsumowanie XV edycji Sopockich Spotkań Teatralnych