b_200_150_16777215_00_images_aktualnosci_2018_DSC_00223.jpg
Wernisaż wystawy prac plastycznych "Drzewa"

„Drzewa” to tytuł najnowszej wystawy prac powstałych w Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Młodzieży i Dorosłych prowadzonej od wielu lat przez panią Jagnę Mackiewicz-Bikovską w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.

Kilkadziesiąt obrazów wykonanych przez kilkanaście autorek w technice tempery i oleju wyeksponowano w przestrzeni Sopoteki. Inspiracji do ujęcia tematu autorki szukały w naturze, cywilizacji i kulturze. Wśród prac są więc tradycyjne naturalistyczne ujęcia  drzew, jak również wizerunki drzew przetworzonych w twórczej wyobraźni artystek.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w miniony czwartek 19 kwietnia. 2018r. Okoliczność  ta zgromadziła w Sopotece niemałe grono najbliższych, przyjaciół i znajomych. Szczególnymi gośćmi były dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8, które tego dnia w sposób praktyczny przyswajały pojęcie „wernisaż”. Dużym zainteresowaniem dzieciaków, poza obrazami oczywiście, cieszył się bogato zastawiony stół, na którym znalazły się ulubione przez najmłodszych smakołyki.

Autorki prac wyeksponowanych w ramach cyklu pt. „Drzewa” to: Kaja Bajena, Mira Ceynowa, Mariola Falba, Dagmara Habiera, Magdalena Kaźmierska, Ewa Kwiatkowska-Czarzasty, Bożena Markus, Ada Moss, Katarzyna Murczyńska, Marta Sołtysińska, Ewa Stryczniewicz, Anna Szewczyk, Barbara Witek, Krystyna Wolny, Anna Załęska, Emilia Ziółkowska. Na wystawie znalazły się również dwa niedokończone obrazy namalowane przez wieloletnią uczestniczkę zajęć plastycznych dla dorosłych, przedwcześnie zmarłą -Tanię Słabek.

Zespół pracowni malarskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie dziękuje Sopotece za gościnną przestrzeń dla obrazów, pomoc przy instalacji prac oraz możliwość zorganizowania wernisażu z udziałem licznego grona gości.