Wyniki konfrontacji Teatrów Szkolnych (scena dziecięca i młodzieżowa) w ramach wojewódzkich konkursów teatralnych - 34 Turniej Teatralny Niebieskich Tarcz i 54 Konkurs Teatrów Szkolnych o Nagrodę Bursztynowej Maski



W ostatnim tygodniu roku szkolnego na scenie teatralnej Gdańskiego Archipelagu Kultury „Stacja Orunia” przeprowadzono cykliczne konfrontacje teatru szkolnego z udziałem zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów województwa pomorskiego.

 

W 34 Wojewódzkim Turnieju Teatralnym „Niebieskich Tarcz” /scena dziecięca/ przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrodę Główną otrzymała grupa teatralna SCENICZNI ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym za przedstawienie „Paź królowej i Blee”

Nagrodę I przyznano zespołowi teatralnemu MAJO ze Szkoły Podstawowej w Wojanowie za przedstawienie pt. „Bambuko”

Nagrodę II – otrzymał zespół teatralny NAPARARAWAN ze Starogardzkiego Centrum Kultury

Nagrodę III – Teatrzyk Błękitnego Czasu z MDK w Sopocie za przedstawienie pt. „Groszki i Księżniczki”

Wyróżniono: grupę TEATRALNA SZÓSTKA ze SP Nr 6 w Rumi /”Bajka o niebieskim ptaku”/ , TEATR W SADZIE /”Jaka jest twoja decyzja?”/  z Gimnazjum im. Dr Wandy Błeńskiej w Kowalach oraz zespół POTRÓJNI /”Coco”/ ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Słupsku.

Nagrody aktorskie otrzymali odtwórcy ról w spektaklach: „Sen nocy letniej” ze Szkoły Podstawowej Nr 51 w Gdyni, odtwórczyni tytułowej roli w przedstawieniu -”Dorotka w krainie Oz” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach, odtwórca roli Franka w przedstawieniu „Paź królowej i Blee” ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym oraz odtwórczyni głównej roli w spektaklu „Bajka o niebieskim ptaku” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rumi.

 

W 54 Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski” /scena młodzieżowa/:

Nagrodę główna otrzymał zespół teatralny BRALO z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za przedstawienie pt. „Wierna wataha”

Nagrodę I – TEATRZYK BŁEKITNEGO CZASU z MDK w Sopocie za przedstawienie pt. „Jak Gyom został starszym panem”

Nagrodę II – grupa teatralna WILO z VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za przedstawienie pt. „Tożsamość Wila”

Nagrodę III przyznano TEATROWI PROSTO Z MOSTU ze Stowarzyszenia MOST za przedstawienie pt. „Fryz z życia”

Wyróżniono: grupę teatralną ONE ON ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Malborku za przedstawienie pt. „Nasza klasa – 10 lekcji historii” oraz Teatr Ogórkowy z IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku za przedstawienie pt. „Otwórz szafę i mów do rzeczy”

Nagrody aktorskie otrzymali: Kamil Romanowski za rolę Diabła w przedstawieniu grupy teatralnej ZDIESIĄTKOWANI z X LO w Gdyni, Wiktoria Wolf za rolę Starszej Pani w przedstawieniu Teatru (NIE) Nasyconego z MDK w Słupsku oraz Xenia Czerwińska za rolę Gyoma i Oliwia Gojżewska za rolę lidera chóru w przedstawieniu TEATRZKU BŁĘKITNEGO CZASU z MDK w Sopocie.

Gratulujemy laureatom. Dziękujemy wszystkim opiekunom zespołów dziecięcych i młodzieżowych za przygotowanie i prezentację przedstawień oraz całoroczną pracę z młodymi aktorami nad rozwijaniem ich zainteresowań i uzdolnień.