b_200_150_16777215_00_images_aktualnosci_2018_krysia-1.JPG

Zapraszamy do udziału w XVI edycji Sopockich Spotkań Teatralnych

 W dniach 7 i 10 grudnia 2018 roku odbędą się doroczne grudniowe spotkania z teatrem. W programie Spotkań – warsztaty oraz prezentacje przedstawień z udziałem młodzieżowych grup teatralnych.

 Warsztaty teatralne zostaną przeprowadzone w piątek 7 grudnia 2018.  w godzinach od 17.00 do 20.00  w zespole Szkół Nr 1 w Sopocie.

Zajęcia poprowadzą:                                                                                                                  

Tomasz Kobiela – Absolwent  PWSFTviT w Łodzi  aktor, scen zawodowych i offowych, instruktor teatralny, animator kultury w Gdańskim Archipelagu Kultury.

Jarosław Rebeliński – Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, teatrolog, trener dramy, teatroterapeuta, instruktor teatralny, animator kultury w Gdańskim Archipelagu Kultury.

Wykładowcy mają duże doświadczenie w dziedzinie prowadzenia zajęć teatralnych z młodzieżą, jak również z racji pełnienia obowiązków jurorskich podczas konkursów z udziałem dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, dobre rozeznanie w tym obszarze twórczości teatralnej. Tematyka tegorocznych warsztatów przedstawia się następująco:

1/   Trening fizyczny aktora. Praca nad intencją działań aktorskich w ruchu i tekście

2/ Wykorzystanie improwizacji ruchowych i scenicznych. Podstawowe zadania aktorskie. Elementy dramy i teatru forum w pracy z zespołem młodzieżowym.

 

Warsztaty mają charakter otwarty, a udział w nich jest nieodpłatny zarówno dla młodzieży,  jak  i dorosłych /Nauczyciele/.

 

W poniedziałek 10 grudnia w Teatrze na Plaży  od godziny 9.30 zaprezentują się młodzieżowe grupy teatralne, które przyjęły zaproszenie do prezentacji przedstawień:

Wystąpią: Teatr EPHATA i Teatr Prosto z Mostu z Gdańska,, grupa teatralna BRALO oraz grupa teatralna ZDZIESIĄTKOWANI z Gdyni, Teatr PRWIE LUCKI i grupa teatralna ALCHEMIA z Wejherowa, grupa teatralna NAPARARAWAN ze Starogardu Gdańskiego oraz TEATRZYK BŁĘKITNEGO CZASU z Sopotu.

Zapraszamy do udziału w warsztatach i prezentacjach.

Projekt edukacyjno - teatralny „Sopockie Spotkania Teatralne” jest realizowany przez MDK i SIT PRZYSTAŃ w Sopocie