b_250_180_16777215_0_0_images_aktualnosci_2019_recytatorski.JPG

Protokół z posiedzenia jury 36 Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej – etap rejonowy /Sopot/

We wtorek 26 marca 2019 r. w Teatrze BOTO w Sopocie odbyły się przesłuchania uczestników zgłoszonych przez sopockie szkoły podstawowe Nr 1, 7, 8, 9, Sopocką Niepubliczną Szkołę Podstawową, Sopocką Autonomiczną Szkołę Podstawową oraz Gimnazjum, ZSH – Gimnazjum Nr 2 do etapu rejonowego Konkursu. Do Turnieju Recytatorskiego zgłoszono 39 wykonawców w trzech grupach wiekowych oraz 5 wykonawców do Turnieju Poezji Śpiewanej. Organizatorem eliminacji do finału wojewódzkiego dla Sopotu był Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie.

Na scenie Teatru BOTO w dniu eliminacji zaprezentowało 43 reprezentantów szkół sopockich.

Komisja artystyczna w składzie:

1/ Irena Motkowska-Matczak

2/ Agnieszka Grewling-Stolz

3/ Tomasz Kobiela

Po wysłuchaniu prezentacji w wykonaniu najmłodszych uczestników Konkursu, w Turnieju Recytatorskim, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I Miejsce – Zuzanna Dybek z SASP

I Miejsce – Zofia Marszałł ze SP Nr 8

II Miejsce – Antonina Pawłowska z SASP

II Miejsce – Albert Mois ze SP Nr7

III Miejsce – Alicja Gabriel z SASP

Wyróżnienie – Matylda Krawczykowska ze SP Nr 8

W średniej grupie wiekowej jury nagradza i wyróżnia:

I Miejsce – Małgorzata Rutkowska z SASP

II Miejsce – Jan Rzeźniczak z NSP LOKOMOTYWA

II Miejsce – Tomasz Przesmycki ze SP Nr 9

III Miejsce – Laura Kościk-Hajrić z NSP LOKOMOTYWA

Wyróżnienie – Mateusz Marszałł ze SP Nr 8

W starszej grupie wiekowej Turnieju Recytatorskiego jury nagradza i wyróżnia:

I Miejsce – Xenia Czerwińska ze SP Nr 8

II Miejsce – Nadia Kozłowska z SASP

II Miejsce – Antoni Biłanicz z SAG

III Miejsce – Joanna Bberowska z SASP

Wyróżnienie – Łukasz Glica ze SP Nr 7

Turnieju Poezji Śpiewanej jury postanawia przyznać:

II Miejsce – Michał Kostka z NSP LOKOMOTYWA

Do udziału w finale wojewódzkim, który odbędzie się 20 maja w Teatrze na Plaży w Sopocie, zostają wytypowani laureaci pierwszych miejsc:

Zuzanna Dybek z SASP, Zofia Marszałł ze SP Nr 8, Małgorzata Rutkowska z SASP oraz Xenia Czerwińska ze SP Nr 8.

Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom za przygotowanie prezentacji do konkursu. Gratulują wyróżnień oraz nagród laureatom, a wszystkim uczestnikom udziału w eliminacjach. Dziękują dyrektorom oraz nauczycielom szkół sopockich za przygotowanie i przeprowadzenie etapu szkolnego.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Teatru BOTO, który w trudnym dla organizatorów momencie przyjął pod swój dach to ważne dla środowiska, cykliczne wydarzenie wspierające zainteresowania i uzdolnienia dzieci i młodzieży w dziedzinie mówienia i śpiewania poezji.

Sopot, dnia 26 marca 2019r.