Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Artykuły

Teatrzyk Błękitego Czasu

 

W mijającym roku szkolnym grupy aktorów Teatrzyku Błękitnego Czasu zrealizowały dwa przedstawienia i programy okazjonalne: Zespół dziecięcy – „Czarownicę z szafy na szczotki” wg tekstu Pierre’a Gripari (nagrodzone w eliminacjach rejonowych i wyróżnione w finale wojewódzkim 31 Turnieju Teatralnego „Niebieskich Tarcz”).

Zespół starszy – „Prosta 14. Znikanie” pokazany po raz pierwszy w programie 51 edycji „Bursztynowej Maski” w Gdańsku 18 czerwca i trzy dni później nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „Brodnicka Uczta Teatralna” w Brodnicy. Spektakl został oparty na kanwie biblijnego mitu, a podczas jego realizacji wykorzystano pomysły i improwizacje tekstowe całego zespołu. Najstarsza część grupy – tegoroczni maturzyści – pokazywali z dużymi sukcesami ubiegłoroczne przedstawienie pt. SPADANIE (Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych imienia Adama Luterka w Wejherowie, I Nagroda w Teatraliach Gdyńskich, II Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Teatralnych ARLEKINADA w Inowrocławiu, Sopockie Spotkania Teatralne).

Z żalem i wdzięcznością za wspólnie spędzony czas, przyjaźń, energię, odpowiedzialność i pracę, żegnam grupę młodzieży, która w trakcie kilku ostatnich lat stworzyła projekty twórcze, będące dla nich  i dla mnie osobiście powodem do dumy, wspólnego przeżywania satysfakcji i prawdziwej radości. Od nowego roku szkolnego zapraszam do udziału w zajęciach teatralnych młodzież gimnazjalną i rozpoczynającą naukę w liceum oraz uczniów szkół podstawowych do zespołu dziecięcego.

Krystyna Cyberska

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna