Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Artykuły

Przeboje I. Jarockiej w Muszli Koncertowej przy molo w Sopocie. II Koncert "By cos zostało z tych dni"

 

Podobnie jak w roku ubiegłym sopocki Młodzieżowy Dom Kultury przy współpracy z Kąpieliskiem Morskim Sopot, Fundacją Sopockie Korzenie, Fundacją Ireny Jarockiej, Urzędem Miasta w Sopocie oraz z wiernymi fanami, organizuje koncert poświęcony IRENIE JAROCKIEJ, piosenkarce pochodzącej z Wybrzeża. Jej przeboje zna i nuci cała Polska oraz Polonia, mieszkająca w różnych państwach  świata.

 

 

To tu, w Sopocie, Irena Jarocka zaczynała swoją profesjonalną karierę. To tu – w sopockim mieszkaniu Seweryna Krajewskiego – powstał Jej pierwszy wielki przebój „ Gondolierzy znad Wisły”, za który otrzymała stypendium PAGART-u i wyjechała na 4 lata do Paryża kształcić swoje umiejętności wokalne u boku Charlesa Aznavoura, M. Manthieu i innych.

Była jedyną polską piosenkarką, która dziewięciokrotnie wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Sopockim, zdobywając tam Nagrodę Publiczności, Nagrodę „ Głosu Wybrzeża”, Miss Obiektywu. W Operze Leśnej wyśpiewała  swoje największe przeboje, m.in. takie jak: „ Gondolierzy znad Wisły”,  „Odpływają kawiarenki”, „ Słowo jedyne – ty”, „ Wymyśliłam cię”, „ Motylem jestem”.

Muszla koncertowa przy molo w Sopocie była jej ulubionym miejscem, gdzie dawała swoje koncerty i spotykała się z publicznością oraz  fanami. Szczególnie wzruszające  były recitale Ireny Jarockiej w latach 90 – tych, czyli wtedy ,gdy przybywała tutaj  ze Stanów Zjednoczonych.

Koncert poświęcony  pamięci Ireny Jarockiej odbędzie się w sobotę , 15 sierpnia 2015 r. o godz. 16.00 w Muszli  Koncertowej przy molo w Sopocie.

Gościem specjalnym koncertu będzie Izabela Trojanowska, która przyjęła zaproszenie organizatorów, zrzekając się honorarium.

Wystąpią  również laureaci I Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Seniorów „ Ocalić od zapomnienia”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie. Będą laureaci Wojewódzkiego Konkursu  „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”. Piosenki Ireny Jarockiej  zaśpiewa  też: Katarzyna Rogalska z „Cappelli Gedanensis”, oraz uzdolniona młodzież z Wybrzeża. Nie zabraknie wspomnień o Artystce.

Będzie wystawa portretów Ireny Jarockiej autorstwa znanej i cenionej w świecie artystycznym fotograf Renaty Pajchel.

Na koncert przyjadą fani i sympatycy Ireny Jarockiej z całego kraju. Zapewne znów wszyscy wspólnie zaśpiewamy największe przeboje Artystki.

Zapraszamy!
Koordynatorzy wydarzenia – Lidia Czerniak i Edyta Dawidowska
oraz organizatorzy II Koncertu  „ By coś zostało z tych dni” – Irena Jarocka w piosenkach i wspomnieniach

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna