Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Artykuły

XIII Sopockie Spotkania Teatralne

 

Po raz trzynasty organizatorzy Sopockich Spotkań Teatralnych – Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” i Młodzieżowy Domu Kultury w Sopocie gościli uczestników cyklicznego projektu edukacyjnego.

W tym roku odbywał się on w dniach 12-14 grudnia w naszej placówce oraz na sopockiej scenie Teatru na Plaży. Jego realizacja w formie intensywnego trzydniowego cyklu warsztatów i prezentacji była możliwa dzięki wsparciu Gminy Miasta Sopotu.

Propozycję udziału w otwartych warsztatach i prezentacjach teatralnych na scenie Teatru na Plaży organizatorzy skierowali do wszystkich sopockich szkół ponadpodstawowych oraz do wybranych grup działających w środowisku trójmiejskich placówek zajmujących się szeroko pojętą edukacją – w tym edukacją artystyczną. Zespoły teatralne zaproszone do sopockich prezentacji zostały starannie wybrane z grona uczestników kilku wiodących projektów adresowanych do młodzieży, organizowanych przez instytucje kultury w naszym regionie.
W dniu prezentacji - 14 grudnia przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru na Plaży od godziny 9.30 do 16.00 pokazano 8 z 9 zaproszonych przedstawień. Zostały one bardzo dobrze przyjęte przez publiczność uczestniczącą w XIII edycji Spotkań.

Do poprowadzenia zajęć edukacyjnych organizatorzy zaprosili:  aktorów scen trójmiejskich i specjalistów edukacji teatralnej. Tematyka tegorocznych zajęć warsztatowych to:

  • SZTUKA WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH I AUTOPREZENTACJI /Teresa Wasiak/
  • ELEMENTARNE ZADANIA AKTORSKIE, KULTURA MOWY, TWORZENIE POSTACI SCENICZNEJ, DIALOG - Urszula Kowalska-Suwińska
  • IMPROWIZACJA W TWORZENIU PRZEDSTAWIENIA TEATRALNEGO - Marzena Nieczuja-Urbańska
  • RUCH, REKWIZYT, EKSPRESJA. -  Marzena Wojciechowska – Orszulak

W dwudniowym cyklu otwartych zajęć warsztatowych przeprowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie wzięło udział 120 osób. Wśród uczestników byli członkowie grup teatralnych zaproszonych do udziału w prezentacjach, członkowie klas teatralnych i zespołów artystycznych, studenci UG odbywający praktyki w szkołach trójmiejskich, nauczyciele – animatorzy ruchu teatralnego.
Oferta warsztatowa  - została w całości sfinansowana ze środków pochodzących z dotacji Gminy Miasta Sopotu.

Organizatorom XIII edycji Sopockich Spotkań Teatralnych udało się zainteresować tą inicjatywą 280 uczestników, stworzyć atmosferę sprzyjającą wspólnej pracy i wymianie doświadczeń, włączyć do kręgu uczestników cyklicznych grudniowych spotkań nowe środowiska, wesprzeć i nagrodzić twórcze grupy młodzieży kultywujące tę piękną formę pracy zespołowej.

W materiale zdjęciowym uczestnicy otwartych warsztatów teatralnych oraz występy zespołów i spektakle:
„Mój niepokój ma przy sobie broń, czyli reminiscencje z rzeczywistości” – XIII LO w Gdyni, „Prosta 14. Znikanie.” - Teatrzyk Błękitnego Czasu z MDK w Sopocie, „Tytułu brak” – Teatr Cienicienta z Gdańska, „Mama Nic” – Teatr 3 Piętro z Gimnazjum Nr 4 w Gdyni, „Romeo i Julia” – MAT z XX LO w Gdańsku, „NON-STOP SHOW” – Teatr Prawie Lucki z I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, „Dziady cz. II” – Teatr z VIII LO w Gdańsku, „Amore mio” – Teatr Pod Mostem 2 ze Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST w Gdańsku.

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna