Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Artykuły

Rowerowy Dom Kultury w Sopocie

 

 

Przypominamy, że 18 maja 2016 roku w godzinach 15.00-18.00 gościć będziemy Rowerowy Dom Kultury, który dla dzieci przygotował warsztaty.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Warsztaty, które poprowadzi Zielona Grupa. Warsztaty odbędą się 18 maja 2016 w godzinach od 15.00 – 18.00 w placówce MDK Sopot. A oto kilka słów o projekcie:
3511 KM - taka jest długość linii granicznej Polski. Poza nią znajduje się inny świat, żyją inni ludzie. Po tej stronie granicy jesteśmy MY, a po tamtej ONI. Ale czy na pewno?

Czy rzeczywiście jest tak, że przekroczenie symbolicznej granicy na mapie zmienia wszystko? To kim jesteśmy, w jaki sposób się zachowujemy i co możemy zrobić z naszym życiem? Jak ta kreska wydrukowana na kawałku papieru kształtuje nas jako ludzi?

Postanowiliśmy jako animatorzy ze Stowarzyszenia Zielona Grupa wyruszyć na rowerach w drogę, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Nasza trasa będzie przebiegała tak blisko linii granicznej Polski jak to tylko możliwe. Ale nie jest to zwykła wyprawa turystyczna, żeby nakręcić jak najwięcej kilometrów na rowerowych licznikach. W wielu miejscach zatrzymamy się na dłużej. Zorganizujemy 30 warsztatów w różnych miejscowościach przygranicznych, gdzie rozmawiać będziemy z mieszkańcami o granicach, w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa.

I do tego chciałabym Państwa zaprosić. Bardzo chętnie przyjechalibyśmy do Państwa i takie spotkanie poprowadzili. Dla młodszych dzieci przygotujemy warsztaty metodą Kamishibai, czyli oparte na bajce. Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Jak wygląda Kamishibai?
Przygotowane i poukładane karty z bajką leżą spokojnie w zamkniętej skrzynce. Czekają na swoją kolej, żeby oczarować dzieci. Co na nich jest? Już za chwilę się przekonasz. Być może znajdziesz tam odpowiedź na ważne dla siebie pytania. Być może znajdziesz metodę, która pomoże Ci w Twojej pracy z dziećmi.

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna