Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Artykuły

Finał XXV Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży

 

Dnia 30.05.2016 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie odbył się uroczysty finał XXV Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży. Laureatom konkursu plastycznego i literackiego zostały wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił pan Piotr Płocki – Naczelnik Wydziału Oświaty.
Licznie przybyli na tę uroczystość laureaci wraz z rodzinami mogli podziwiać wystawę nagrodzonych prac plastycznych.
W konkursach nagrodzono:

KONKURS LITERACKI

Na konkurs nadesłano 85 prac z sopockich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrodzono i wyróżniono 17 prac na posiedzeniu Komisji Konkursu, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, Jury w składzie:
p. Małgorzata Mosakowska
p. Helena Leman
postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

WERDYKT JURY - KONKURS LITERACKI MDK 2016:

Honor  – ważna sprawa
1. ALEX WYSOCKI, kl. I A Gimnazjum Sportowe nr 3
2. KONRAD TARKA, kl. I Gimnazjum Sportowe nr 3

Była sobie kraina …
1. NADIA CHOJNACKA, kl.6ac, SP nr 7
2. AMELIA ZAŁUCKA, ZS nr 3
3. HELENA SCHWARZ, klasa VI, SP nr 7

Wszystko zaczęło się nad morzem…
1. MATEUSZ MICHALSKI, kl. I Gimnazjum Sportowe nr 3
2. PAWEŁ MNICH, kl. 5 b, SP nr 7
3. WIKTOR JAKOWSKI, kl. 6 ac SP nr 7

Zwierzęta wśród nas
1. ZUZANNA PILCH, kl. 5 SP nr 7
2. OLGA GOŁĘBIEWSKA, kl. 4c, SP nr 7
3. AMELIA SADŁOWSKA,, kl. 5, SP nr 7

Czas obowiązku, czas zabawy
1.WIKTOR SIEMANIUK, kl. 6 ac, SP nr 7

POEZJA
Zwykłe – niezwykłe  (hasło dla prób poetyckich)
1.WERONIKA ŁOŃSKA, kl.6ac  SP nr 7 - za wiersz pt. O nadzwyczajnym…
2.AGATA ZYCH, kl. II AG, GIMNAZJUM SPORTOWE nr 3, - Granica
3.NADIA CHOJNACKA, kl.6ac, SP nr 7 – wiersz Zwykłe, niezwykłe…
Wyróżnienia:
ANNA KLONOWSKA, kl. Ib Gimnazjum, ZS nr 3 -Zwykłe – niezwykłe
BARBARA DOWGIAŁŁO, kl. IIa Gimnazjum, ZS nr 3 – Szary dzień

 

 

KONKURS PLASTYCZNY

Na konkurs nadesłano 242 prac z sopockich szkół, przedszkoli, placówek wychowania pozaszkolnego. Spośród nich jury nagrodziło 64 prac.
Na posiedzeniu Komisji Przeglądu - zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, Jury w składzie:
p. Katarzyna Konieczna – Kałużna
p. Magdalena Morawska
przyznało nagrody w konkursie plastycznym w następujących kategoriach:

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO XXV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI:

„Kompozycja czarno-biała z jednym elementem w dowolnym kolorze”
Przedszkola
I miejsce Maja Skibińska  6 lat– MDK – Edyta Dawidowska
I miejsce Bartek Sworczuk 5,5 lat – Przedszkole Nr 2 – Iwona Laszczkowska, Joanna Nowakowska
I miejsce Ania Rybnik 5,5 lat – MDK – Edyta Dawidowska
I miejsce Mateusz Matylla 6 lat – Przedszkole Nr 1 – Agata Oszczyna
I miejsce Nina Reuter 5 lat – Przedszkole Nr 1 – Izabela Sikora
I miejsce Małgorzata Bosiacka 6 lat – Przedszkole Nr 1 – Agata Oszczyna
II miejsce Hanna Rozmus 4 lata – Przedszkole Nr 4 – Beata Licbarska, Joanna Mazurek
II miejsce Nikola Asman 5 lat – Przedszkole Nr 5 – Jadwiga Mokrzycka, Jolanta Śmigalska
II  miejsce Janina Brzoskowska 4 lata – Przedszkole Nr 5 – Lilianna Garczyńska
II miejsce Oskar Cieciora 7 lat – Przedszkole Nr 1 – Beata Nowopolska, Katarzyna Jackiewicz
III miejsce Wiktoria Drawc 4 lata – Przedszkole Nr 4 – Beata Licbarska, Joanna Mazurek
Wyróżnienie Julia Mieczkowska 3,5 roku – Przedszkole Nr 1 – Beata Raczkowska

Klasy I – III
I miejsce Tymon Kowalski 9 lat  – MDK – Katarzyna Wieczorkowska
II  miejsce Karolina Cała 8 lat – MDK – Katarzyna Wieczorkowska
III miejsce Katarzyna Romanowska 8 lat  - SP Nr 7 – Ewa Falt Wojtkiewicz

Klasy IV –VI
I miejsce Anna Dałek 11 lat – SP Nr 8 –Dorota Czajkowska
I miejsce Zuzanna Głombiowska 11 lat – MDK – Katarzyna Wieczorkowska
I miejsce Weronika Cyran 13 lat – MDK – Jagna Mackiewicz Bikovska
I miejsce Helena Szwarz 12 lat – SOP – Klaudia Teodorowicz Bosko
II miejsce Oliwia Siłkowska 13 lat – MDK – Jagna Mackiewicz Bikovska
II miejsce Michella Miłecka 12 lat – MDK – Edyta Dawidowska
III miejsce Zuzanna Przęzak 12 lat – MDK – Jagna Mackiewicz Bikovska
Wyróżnienie Zuzanna Pilch 11 lat – SP Nr 7 – Maria Szpindor
Wyróżnienie Barbara Sadkowska 12 lat – SP Nr 9 – Aleksandra Kotarska

Gimnazja
I miejsce Kinga Nalezińska 15 lat – ZS Nr 3 – Maria Szpindor
II miejsce Wiktoria Sikora 15 lat – ZS Nr 3 – Maria Szpindor
III  miejsce Jakub Nowoszyński 15 lat – ZS Nr 3 – Maria Szpindor


„Sopot – stolicą letnich sportów”

Przedszkola
I miejsce Lena Nawrocka 5 lat  – Przedszkole Nr 1 – Agata Oszczyna
I miejsce Milena Wisniewska 4 lata – Przedszkole Nr 1 - Izabela Sikora
II miejsce Jan Maceluch 4,7 lat – Przedszkole Nr 1 – Renata Koj
II miejsce Nina Przysiężna 5 lat – Przedszkole Nr 2 – Magdalena Starczewska, Maria Kętrzyńska
III miejsce Oskar Cieciora 7 lat – Przedszkole Nr 1 – Beata Nowopolska, Katarzyna Jackiewicz
III miejsce Magda Skierka 5 lat – MDK – Edyta Dawidowska
III miejsce Iga Szubierajska 5 lat - Przedszkole Nr 1 – Agata Oszczyna
Wyróżnienie Tymoteusz Hewelt 4 lata – Przedszkole Nr 4 – Beata Licbarska, Joanna Mazurek

Klasy I – III
I miejsce Antonina Lewandowska 8 lat – MDK – Katarzyna Wieczorkowska
I miejsce Marta Łukasiewicz 7 lat – MDK – Katarzyna Wieczorkowska
II miejsce Stanisław Komorowski 7 lat – SP Nr 7 – Renata Benkowska Tuszyńska

Klasy IV – VI
I miejsce Aleksander Stefański 11 lat – SP Nr 7 – Maria Szpindor
I miejsce Juliusz Szemiel 11 lat - SP Nr 7 – Maria Szpindor


„Ilustracja do wybranej legendy związanej z Pomorzem”

Przedszkola
I miejsce Alicja Kamińska 5 lat – Przedszkole Nr 1 – Agata Oszczyna
I miejsce Iga Szubierajska 5 lat – Przedszkole Nr 1 – Agata Oszczyna
I miejsce Matylda Zalewska 4 lata – Przedszkole Nr 5 – Aleksandra Lewandowska
I miejsce Julia Dmochowska 5 lat – Przedszkole Nr 4 – Emilia Skwierawska, Wioletta Zblewska

„Ptaki – nasi sąsiedzi w mieście”

Przedszkola
I miejsce Jagoda Budzińska 4 lata – Przedszkole Nr 2 – Danuta Cichocka, Katarzyna Wróblewska
I miejsce Anna Karczewska 4 lata – Przedszkole Nr 4 – Beata Licbarska, Joanna Mazurek
I miejsce Mikołaj Dawidowski 5 lat – MDK – Edyta Dawidowska
I miejsce Lucia Chorosińska 5 lat – Przedszkole Nr 1 – Beata Nowopolska, Katarzyna Jackiewicz
II miejsce Karolina Flejsierowicz 5 lat – Przedszkole Lokomotywa – Agata Wilk
Wyróżnienie Matylda Zalewska 4 lata – Przedszkole Nr 5 – Aleksandra Lewandowska

Klasy I – III
I miejsce David Ziemann 10 lat – MDK – Katarzyna Wieczorkowska
II miejsce I Antonina Wardin 7 lat – MDK – Edyta Dawidowska
III miejsce Natalia Miotk  8 lat – SP Nr 9 – Bogusia Kalwarczyk
Wyróżnienie Hubert Łuckiewicz 10 lat – MDK – Edyta Dawidowska

Klasy IV – VI
I miejsce Helena Szwarz 12 lat – SOP – Klaudia Teodorowicz Bosko
II miejsce Barbara Żurowicz 11 lat – MDK – Katarzyna Wieczorkowska
III miejsce Lucyna Szwarz 10 lat SP Nr 7 – Maria Szpindor

Gimnazja
I miejsce Jacek Łoński 15 lat – ZS Nr 3 – Maria Szpindor


„Charakterystyczne postaci sopockich ulic”

Przedszkola
I miejsce Maria Kalbarczyk 4 lata – MDK – Edyta Dawidowska
II miejsce Lucia Chorosińska 5 lat – Przedszkole Nr 1 – Beata Nowopolska, Katarzyna Jackiewicz

Klasy IV – VI
I miejsce Zuzanna Głombiowska 11 lat -  MDK – Katarzyna Wieczorkowska
I miejsce Helena Szwarc 12 lat – SP Nr 7 – Maria Szpindor
I miejsce Julia Majewska 12 lat – SP Nr 7 – Maria Szpindor

Gimnazja
I miejsce Julia Komorowska 15 lat – ZS Nr 3 – Maria Szpindor

Więcej zdjęć w naszej galerii

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna