Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Artykuły

Teatrzyk Błękitnego Czasu - sezon 2015/2016

 

W roku szkolnym 2015/2016 grupy teatralne Teatrzyku Błękitnego Czasu zrealizowały dwa nowe przedstawienia.

Młodszy zespół: „Opowieści wyjęte z kaloszy” (z udziałem – Weroniki Cyran, Nadii Janiec, Michała Kondziora, Kaliny Majkowskiej, Tosi Półtorak, Lilii Ślebiody, Julii Wardin) zainspirowane pomysłem zaczerpniętym z baśni H.Ch. Andersena „Kalosze szczęścia”, zespół starszy: „Co się stało z naszym czasem ?” (z udziałem – Zuzi Buczel, Moniki Chybowskiej, Damiana Chmielewskiego, Oliwii Gojżewskiej, Karoliny Jatczak - gościnnie, Zosi Kruk, Bogusi Przybyłowskiej, Julii Weltrowskiej) na motywie książki Michaela Ende - „Momo”. Obie grupy w finale wojewódzkim 32 Turnieju Teatralnego „Niebieskich Tarcz” (scena dziecięca) i w 52 Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych (scena młodzieżowa) uzyskały I nagrodę.

Zespoły Teatrzyku Błękitnego Czasu w sezonie 2015/16 wystąpiły dziesięciokrotnie, pokazując swoje przedstawienia na macierzystej scenie w Sopocie /Wigilia Teatrzyku Błękitnego Czasu, eliminacje rejonu 1 do finału „Niebieskich Tarcz”, „Premiery Teatrzyku Błękitnego Czasu”, na konkursowej scenie Teatru GAK w DWORKU ARTURA w Gdańsku, na festiwalowych scenach: Wejherowskie Centrum Kultury (X Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych), w Brodnickim Domu Kultury (Brodnicka Uczta Teatralna), w Teatrze Miniatura w Gdańsku /VII Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST/ oraz w Teatrze na Plaży w Sopocie, gdzie w grudniu podczas XIII edycji Sopockich Spotkań Teatralnych zespół brawurowo pożegnał się z ubiegłorocznym tytułem - „Prosta 14. Znikanie” (z udziałem: Moniki Chybowskiej, Damiana Chmielewskiego, Karoliny Jatczak - gościnnie, Marceliny Kowalewskiej, Oliwii Gojżewskiej, Bogusi Przybyłowskiej).

Wszystkim aktorom, z którymi pracowałam dziękuję za bardzo dobry rok. Byłym aktorom Teatrzyku – studentom za pomoc, pamięć i obecność w ważnych dla nas chwilach.

Od września - Teatrzyk Błękitnego Czasu zaprasza otwartych na nowe doświadczenia, ciekawych i pełnych pasji młodych ludzi w wieku od 9 do16 lat.
Teatr to wspaniała twórcza przygoda, którą możemy dzielić z innymi.

Krystyna Cyberska

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna