Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Pracownia Teatr tańca

 

Na zajęcia do Pracowni Teatru Tańca zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą brać udział  w pracach nad małymi i większymi etiudami tanecznymi oraz mini spektaklami młodzieżowego teatru tańca. Na uczestników zajęć czeka przede wszystkim duża dawka tańca i pracy z muzyką, a poza tym wprowadzimy kilka elementów pracy aktorskiej i improwizacji. Zapraszamy!!

Grupa I - Dziecięcy Teatr Tańca - 7- 10 lat
Grupa dedykowana najmłodszym dzieciom. Zajęcia mają za zadanie łączyć naukę tańca z zabawą. Na zajęciach dzieci poznają podstawowe kroki i figury techniki tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego. Każde zajęcia przewidują naukę prostych sekwencji ruchowych, ćwiczenia rozciągające i podstawowe ćwiczenia gimnastyczne przeplatane zabawami muzyczno - tanecznymi. Dzieci poznają proste układy chorograficzne oraz wystąpią w krótkiej etiudzie tanecznej.

Grupa II - Młodzieżowy Teatr Tańca - 11- 14 lat
Grupa dedykowana starszym dzieciom, mającym już doświadczenie z dowolnymi technikami tanecznymi. Na zajęciach dzieci poszerzą swój słownik kroków i figur tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego. Będą wykonywały ćwiczenia w oparciu o improwizację taneczno - ruchową oraz trudniejsze ćwiczenia koordynacyjne. Poznają bardziej zaawansowane sekwencje ruchowe, która złożą się na dłuższą etiudę taneczną.

Grupa III - Teatr Tańca - 15 lat wzwyż
Grupa dedykowana najstarszym uczestnikom. Na zajęciach wykorzystywane będą różne techniki taneczne, ćwiczenia improwizacyjne, trening rozciągający. Wprowadzone zostaną elementy partnerowania oraz przygotowanie do występów w partiach solowych. Uczestnicy będą wykorzystywać zdobyte umiejętności aby samodzielnie opracowywać sekwencje ruchowe. Poznają bardziej zaawansowane układy taneczne. Wezmą udział w mini spektaklu tanecznym.

Dla każdej z grup przewidziane są zajęcia 2 razy w tygodniu.

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Nasze pracownie > Pracownie > Pracownia Teatr tańca