Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Modelarnia

 

 

 

 

Zajęcia w pracowni modelarskiej w MDK Sopot prowadzi dyplomowany instruktor modelarstwa lotniczego Mariusz Wiszniewski od lat związany z Aeroklubem Gdańskim jako modelarz, skoczek spadochronowy i pilot.

 

 

 

 

 
Uczestnicy w wieku od lat 8 w górę, budują głównie modele samolotów, w tym latające na uwięzi i kierowane radiem. Uczymy pilotować zbudowane modele bez obawy ich rozbicia na treningach weekendowych, które organizujemy na lotnisku aeroklubu w Pruszczu Gdańskim i w Bojanie.

 

 

 Uczestniczymy w zawodach modeli dla dzieci i młodzieży osiągając sukcesy, bo jesteśmy w modelarstwie po prostu dobrzy.

 

 

 

 


W modelarni można pożytecznie i miło spędzić czas mimo, że przychodzi się tutaj pracować i to niekiedy nawet ciężko...

 

 

 

 

Udział w zajęciach rozwija oprócz zdolności manualnych także kreatywność, umiejętność organizacji i planowania. Trzy grupy “młodzicy”, “zaawansowani” i “ wyczynowi “ realizują swoje zadania dostosowane do wieku i zdobytych umiejętności.

 

 

 

 

 

I tak najmłodsi zaczynają od budowy latawca, następnie wykonują model szybowca halowego, balon na ogrzane powietrze i wreszcie model szybowca typu Jaskółka. Wszystkie te modele biorą udział w zawodach dając ich budowniczym wiele radości a zwycięzcom także i satysfakcji.

 

 

 

 

 

Grupa zaawansowana zajmuje się budową "uwięziówek" i nauką ich pilotażu ponieważ są to modele sterowane linkami. Latanie nimi daje niesamowite wrażenia i zachęca do dalszego rozwoju w dziedzinie modelarstwa.


Grupa wyczynowa to chłopcy i dziewczyny już bardzo samodzielni. Budują i projektują modele kierowane radiem. Uczą się latać nimi najpierw na komputerowym symulatorze lotów w jaki wyposażona jest pracownia a później latają prawdziwym własnym modelem pod nadzorem instruktora na polu modelarskim.
Rok szkolny kończy się akcją wakacyjną jest to zwykle wyjazd na 10-cio dniowy obóz modelarski we Wdzydzach na przełomie czerwca i lipca. Oprócz latania modelami od świtu do nocy uczymy się tam żeglarstwa i jazdy konnej, pływamy na kajakach, strzelamy z łuku, kąpiemy się w jeziorze. Udział w zajęciach modelarski dla wielu uczestników kończy się trwałym związaniem z prawdziwym lotnictwem.Nasi absolwenci są już inżynierami lotnictwa lub pilotami tak jak Krzysztof Bogdański i Piotr Szalczyński. Ten pierwszy jest także czterokrotnym Mistrzem Polski w halowych modelach akrobacyjnych. Zawsze ciepło wspominają swoje pierwsze kroki i zajęcia w MDK Sopot czego życzymy wszystkim naszym modelarzom. Zapraszamy każdego interesującego się modelarstwem chłopca i dziewczynę do naszej pracowni - nie będziecie się nudzić !


O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Nasze pracownie > Pracownie > Modelarnia