Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Orkiestra dęta

Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci do Orkiestry Dętej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie. To wspaniała przygoda grać na dętym instrumencie. Nasza Orkiestra oferuje instruktorów uczących na instrumentach dętych oraz perkusyjnych - gdzie pod okiem profesjonalnych muzyków z doświadczeniem koncertowym i studyjnym, w pełni wyposażonej sali prób wykonacie znane polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, filmowej i popularnej.

Zapraszamy także do Orkiestry osoby dorosłe grające na instrumentach dętych i perkusyjnych.

Tak chcemy grać:

http://mamtalent.tvn.pl/wideo,1912,v/mam-talent-ta-orkiestra-zaskoczyla-jurorow-mega-sztos,1657673.html

Pracownia instrumentów dętych drewnianych:
Michał Sasinowski - flet, klarnet, saksofon.

Pracownia instrumentów dętych blaszanych:
Dawid Lipka - Trąbka, Waltornia, Sakshorn es i b, Puzon, Tuba.

Kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej jest Michał Sasinowski. Będzie prowadził próby orkiestry oraz poszczególnych sekcji instrumentów dętych drewnianych i blaszanych.

MICHAŁ SASINOWSKI absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazz i muzyka Rozrywkowa, w klasie saksofonu u znakomitego muzyka i pedagoga p. Adama Wendta. Gra w takich zespołach jak Majestic, który był w półfinale II edycji Must Be the Music. Był także gościem programów Kuby Wojewódzkiego i Świat się kreci. Założył zespół akademicki Funkowo Hiphopowy Funkloopy. Współpracował z takimi muzykami jak Tymon Tymańki, Tede, Grzegorz Skawinski, sir Michu, zespołami : Golden Live, Tranzystors, Lipa li. Jest pedagogiem i muzykiem koncertuje w całej Polsce.

DAWID LIPKA jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku instrumentalistyka jazzowa. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pedagogów m.in, Jerzego Małka, Tomasza Gluski, Eugeniusza Kilińskiego, Marcina Gawdzisa, czy Roberta Jakubca. Uczestniczył też w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Piotra Wojtasika, Seamusa Blake'a, Eda Partyka, Clarence Penna, Eddiego Danielsa. Gra lub grał w takich zespołach jak Tymon and Transistors, Annutara, Zgniłość i Marcin Świetlicki, Jan Konop Big Band, Big Band Akademii Muzycznej w Gdańsku, Big Band Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, orkiestra kameralna radia PiK, ElJazz big band, Toruńska orkiestra symfoniczna, Gdyńska orkiestra symfoniczna. Także jako muzyk sesyjny występował z zespołem Mikromusic orchestra, Piaskiem, Natalią Przybysz, Krzysztofem Zalewskim czy Robertem Brylewskim. Od kilku lat uczy grać na trąbce osoby w różnym wieku prowadząc lekcje indywidualne czy warsztaty orkiestry dętej z Kurzętnika.

Majestic

Funkloopy

12 kamieni

TEDE

Zapraszamy

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Nasze pracownie > Pracownie > Orkiestra dęta