A A A
b_200_150_16777215_00_images_aktualnosci_2019_m1.JPG

35 Wojewódzki Turniej Teatralny NIEBIESKICH TARCZ

55 Wojewódzki Konkurs Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski”

 

W dniach 17 i 18 czerwca 2019 r. na scenie teatralnej Gdańskiego Archipelagu Kultury STACJA ORUNIA wystąpiły zespoły zakwalifikowane do udziału w finałach wojewódzkich konkursów teatralnych dla dzieci i młodzieży.

Komisja artystyczna, w skład której weszli : Marzena Wojciechowska-Orszulak, Tomasz Kobiela, Jacek Majok w Turnieju Teatralnym „Niebieskich Tarcz” /scena dziecięca/ przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagroda Główna – Zespół teatralny KONICZYNKA ze SP Nr 6 w Redzie za spektakl:

„Po prosu – Coś”

I Nagroda – Zespół teatralny ŚWIETLIKI ze SP Nr 2 w Kartuzach za spektakl pt. „Bajka o Niebieskim Ptaku”

I Nagroda – Zespół teatralny NAPARARAWAN ze Starogardzkiego Centrum Kultury za spektakl pt. „Noli me tangere”

II Nagroda – Zespół teatralny IMPULS ze SP w Ryjewie za spektakl pt. „Polonez”

III Nagroda – Zespół teatralny DZIECI ZA KURTYNĄ ze SP Nr 10 w Słupsku za spektakl pt. „Duc. Duc. Duc”

Wyróżnienie aktorskie otrzymała odtwórczyni roli Wiewiórki w przedstawieniu „Kapelusz Pani Wrony” w wykonaniu grupy teatralnej SŁONECZNI ŻEGLARZE ze SP w Swarzewie.

 

W Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski” /scena młodzieżowa/ komisja artystyczna z udziałem: Tomasza Kobieli, Jacka Majoka oraz Ryszarda Szymaszka przyznała dwie równorzędne nagrody pierwsze. Otrzymały je:

MAŁA  AKADEMIA TEATRALNA z CKIS w Pruszczu Gdańskim za przedstawienie pt. „Dziób w dziób” oraz TEATR COLLEGIUM GEDANENSE z LO Collegium Gedanense w Gdańsku,

II nagrodę otrzymał zespół TEATR NOWA JEDYNKA z I LO w Gdańsku,

Dwie równorzędne nagrody III przypadły:

Grupie teatralnej ZDZIESIĄTKOWANI z X LO w Gdyni za przedstawienie pt. „Nasza Pani”oraz grupie teatralnej BRALO z I ALO w Gdyni za przedstawienie pt. „Polskie rymowanki i ceremonie”

Wyróżnienie aktorskie otrzymał odtwórca roli Listonosza w przedstawieniu „Na pełnym morzu”  w wykonaniu grupy teatralnej FENIKS z PZPOW w Wejherowie

 

Gratulujemy nagrodzonym udanych realizacji scenicznych. Dziękujemy  opiekunom i uczestnikom wszystkich zespołów za przygotowanie przedstawień i udział w wojewódzkich konkursach teatralnych – edycja 2019

 Turniej TeatralnyPokaż galerie