Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i placówek oświatowych z województwa pomorskiego do wzięcia udziału w  Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Moje miasto jesienią". INFORMUJEMY, ŻE PRACE KONKURSOWE MOŻNA PRZESŁAĆ MAILOWO NA ADRES  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie dostępne informacje o konkursie znajdują się w regulaminie konkursu, który jest dostępny w zakładce Imprezy/Regulaminy lub bezpośrednio do pobrania stąd:

Czytaj więcej...
UWAGA !!!

Od 21 października MDK Sopot przechodzi w nauczanie hybrydowe.

W formie zdalnej odbywać się będą zajęcia grupowe takie jak:
Kreatywne Dziecko, Klub Bajek, Teatr, Plastyka i Rękodzieło, Malarstwo i Rysunek, Gimnastyka Artystyczna i Balet, Taniec, Formy Taneczno-Ruchowe i Joga, Karate, Poprawna Wymowa, Plastyka, Szachy i Brydż oraz Muszelki. Wszystkie grupy basenowe również przechodzą w nauczanie zdalne.
Prosimy kontaktować się z nauczycielami prowadzącymi w celu ustalenia sposobu prowadzenia zajęć zdalnych.

W formie stacjonarnej ( w budynku placówki) odbywać się będą zajęcia indywidulane z nauczycielem :
Wokal, Gitara, Trąbka, Saksofon, Perkusja (zmianowo), Pianino i Emisja Głosu.
Na wszystkie zajęcia indywidualne uczestników umawia nauczyciel prowadzący, na konkretną godzinę. Obowiązuje bezwzględne przestrzeganie rygoru sanitarnego ( maseczka, mierzenie temperatury, dezynfekcja).


Czytaj więcej...
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli oraz pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie wręczono nagrody:

Nagrody Dyrektora MDK Sopot otrzymali

- pan Piotr Bagiński - nauczyciel pracowni basenu
- pan Ryszard Szymaszek - nauczyciel pracowni gitary
- pan Sylwester Mikułan - nauczyciel pracowni karate
- pani Renata Trzonkowska - pracownik administracji
- pani Bożena Tusk - pracownik obsługi

Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu

- pani Małgorzata Witek - nauczyciel pracowni gry na pianinie

Medal Komisji Edukacji Narodowej

- pani Małgorzata Witek - nauczyciel pracowni gry na pianinie
Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIII edycji Konkursu recytatorskiego dla sopockich przedszkoli
"Poezja w ustach dziecka".


Mimo utrudnień związanych z obecną sytuacją epidemiczną, postanowiliśmy skierować na ręce dyrektorów wszystkich placówek prowadzących działania opiekuńczo-edukacyjne z najmłodszymi informację o kontynuacji cyklicznego projektu: Konkurs Recytatorski dla Najmłodszych: „Poezja w ustach dziecka” - XIII edycja. Kilkunastoletnia tradycja tego przedsięwzięcia przyniosła nam, jako pomysłodawcom i organizatorom dużo satysfakcji, zaś coroczne spotkania recytatorskie z udziałem najmłodszych cieszyły samych zainteresowanych, ich wychowawców i rodziców.Ze względu na zagrożenia jakie niesie  obecny czas, zdecydowaliśmy, by tegoroczna edycja została przeprowadzona w trybie zdalnym. /Nagranie w formatach – MP3, MP4/. Zwracamy się z prośbą do Dyrektorów oraz Nauczycieli o rozpropagowanie naszej inicjatywy w środowisku dzieci i rodziców oraz o wytypowanie przedstawicieli placówki do udziału w konkursie. Najlepszych wykonawców wyłonimy w drodze przesłuchań i oceny nagrań nadesłanych przez sopockie placówki. Tegoroczna propozycja skierowana jest wyłącznie do wychowanków przedszkoli w wieku 4, 5 i 6 lat. Każde przedszkole może wytypować do udziału po trzech przedstawicieli z każdej z trzech grup wiekowych – łącznie 9 osób. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursową, skierowanie jej do Nauczycieli prowadzących zajęcia w grupach wiekowych dzieci 4, 5 i 6 letnich oraz o wytypowanie przedstawicieli Placówki do finału miejskiego w październiku. Termin nadsyłania kart zgłoszeń wraz z nagraniem upływa w piątek 16  października 2020r.  Termin oceny nadesłanych prezentacji to poniedziałek 19 października 2020r. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom I,II,III miejsc oraz wyróżnień – przeprowadzimy do 30 października 2020r. Nagrody książkowe oraz dyplomy zostaną dostarczone do placówek przez Organizatorów.
Regulamin konkursu dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce Imprezy/Regulaminy.

Czytaj więcej...
Szanowni Państwo informujemy, że od dnia 14 września 2020 do końca kwietnia 2021 roku na zajęcia do pracowni:
- rękodzieła
- klubu bajek i kreatywnego dziecka
- teatru ( tylko środa) i czwartki z polskim
- gry na trąbce 
- nauki śpiewu i emisji głosu
- szachowej/brydż
- gitary
- jogi (tylko w poniedziałek)
NALEŻY ZŁOŻYĆ WNIOSEK O PRZYJĘCIA NA ZAJĘCIA STAŁE NA ROK SZKOLNY 2020/2021, który znajduje się w zakładce O nas/Rekrutacja lub przed drzwiami placówki.
Wypełniony i podpisany wniosek należy przesłać na adres e-meilowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ';document.getElementById('cloak7f2b23276d33266d6f29fda6b95a53dd').innerHTML += ''+addy_text7f2b23276d33266d6f29fda6b95a53dd+'<\/a>'; lub osobiście wrzucić do skrzynki na listy, która znajduje się przy drzwiach budynku.
U
WAGA ! wnioski z września będą rozpatrywane po 5.10.20.
Czytaj więcej...
Listy przyjętych dzieci w II etapie rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do pobrania w zakładce O nas/Rekrutacja
lub stąd:
Czytaj więcej...
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym "Sopot w maseczkach - zaprojektuj swój wzór maseczki". Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z sopockich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Termin nadsyłania prac mija 16 października 2020 roku, organizatorami konkursu są Wydział Oświaty  Urzędu Miasta Sopotu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie. Regulamin konkursu dostępny w zakładce Imprezy/regulaminy lub stąd
Czytaj więcej...
Szanowni Państwo publikujemy listę I etapu rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 z Pracowni Basenu.