STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH - BIP Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie

Dobro i bezpieczeństwo małoletnich w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników na rzecz małoletnich. Pracownik placówki traktuje każdego uczestnika zajęć z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Realizując zadania placówki, działa w ramach obowiązującego prawa, obowiązujących w niej przepisów wewnętrznych oraz w ramach posiadanych kompetencji.

Niniejszy system ochrony małoletnich przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło – określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową i efektywną pomoc dziecku oraz wskazuje odpowiedzialność osób zatrudnionych w placówce za bezpieczeństwo małoletnich do niej uczęszczających.

Niniejsze standardy ochrony małoletnich przed krzywdzeniem zostały opublikowane na stronie internetowej placówki www.mdk.sopot.pl. Są szeroko promowane wśród całego personelu, rodziców i małoletnich uczęszczających do placówki. Poszczególne grupy małoletnich są aktywnie zapoznawane z poniższymi Standardami poprzez prowadzone działania edukacyjne i informacyjne podczas zajęć.

Procedura Standardy Ochrony Małoletnich dostępna jest na naszej stronie internetowej do pobrania stąd:

oraz jest umieszczona na tablicy ogłoszeń w placówce.

UNICEF - BIP Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie

ENG UNICEF - klauzula informacyjna RODO.pdf

POL UNICEF - klauzula informacyjna RODO.pdf

ROS UNICEF - klauzula informacyjna RODO.pdf