A A A
b_200_150_16777215_00_images_aktualnosci_2019_k2.JPG

Pracownia teatralna w MDK w Sopocie

   Zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie. W programie: warsztaty twórcze, elementarne zadania aktorskie, etiudy aktorskie w planie żywymi plastycznym, systematyczne poznawanie elementów języka teatru, ćwiczenia poprawiające wyrazistość mowy, ekspresję ruchu, interpretacja tekstu, improwizacja, tworzenie przedstawień, występy, udział w konkursach, festiwalach i przeglądach teatralnych.

Teatrzyk Błękitnego Czasu, a przedtem Teatrzyk Pod Księżycem od ponad dwudziestu lat współtworzy historię teatru z udziałem dzieci i młodzieży na Pomorzu. W dorobku zespołu jest kilkadziesiąt przedstawień pokazywanych na scenach trójmiejskich instytucji kultury /Teatr na Plaży, Klub ŻAK, sceny Gdańskiego Archipelagu Kultury, Wejherowskie Centrum Kultury, scena MDK w Sopocie, sceny festiwalowe w wielu miejscach w Polsce/, corocznie nagradzanych i wyróżnianych podczas festiwali, przeglądów i konkursów na terenie naszego województwa i kraju. Spektakle postają na kanwie autorskich scenariuszy tworzonych bardzo często specjalnie na potrzeby, i z udziałem konkretnej grupy. Udział w zajęciach teatralnych wszechstronnie rozwija osobowość, uczy pracy w zespole rówieśników, stwarza możliwości wspólnego przeżywania pozytywnych doświadczeń.

Jest to poza tym okazja do naprawdę dobrej zabawy!

Wszyscy uczestnicy zajęć teatralnych w ciągu ostatnich dwudziestu lat otrzymali dodatkowe punkty za osiągnięcia artystyczne na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat odbywają się w środy, dla młodzieży z ostatnich klas szkoły podstawowej i liceum w piątki.

 

Zajęcia prowadzi

Krystyna Cyberska –  kontakt: 516 43 55 77

absolwentka Kulturoznawstwa

na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST w Krakowie /Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu.

 

Zapraszamy