A A A
b_250_180_16777215_0_0_images_aktualnosci_2024_image0_1.jpeg
ODYSEJA UMYSŁU - Od września 2024 roku rozpoczynamy zajęcia w  Odysei Umysłu w dwóch kategoriach wiekowych. 

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe." Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu
Zapisy ruszają 3 kwietnia 2024

I grupa - uczniowie III-V klasy Szkoły Podstawowej (max. 10 osób)

II grupa - uczniowie VI-VIII klasy Szkoły Podstawowej (max. 10 osób)

Prowadząca: Magdalena Rytlewska

Świat zmienia się coraz szybciej… Nowej wiedzy przybywa bez przerwy. Nie da się już wszystkiego nauczyć na pamięć – zaś to, co jeszcze niedawno wydawało się pewne, już wkrótce może okazać się nieaktualne. Postęp naukowo-techniczny ma niespotykane dotąd tempo, a społeczeństwo jutra będzie inne niż współczesne. Dlatego nie da się do końca przewidzieć problemów, jakie niebawem będą musieli rozwiązywać ci, którzy obecnie chodzą do szkoły…

Jak dzisiejsi uczniowie poradzą sobie za kilka-kilkanaście lat? Wiele zależy od tego, jak teraz wygląda ich edukacja!

Jeśli młodzi ludzie przekonają się, że osobisty sukces fajniej i prościej osiągnąć w grupie – będą chcieli i umieli współdziałać z innymi. Jeśli zrozumieją, że jedno zadanie można rozwiązać na różne sposoby – uświadomią sobie, że każdy problem to wyzwanie, a nie przeszkoda. Jeśli nauczą się robić praktyczny użytek z własnej wyobraźni – będzie im łatwiej pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją i korzystać z technologii, które dopiero zostaną wynalezione.

Praca zespołowa, rozwiązywanie problemów i kreatywne myślenie to kompetencje kluczowe w XXI wieku… i umiejętności, które można rozwinąć.

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców.

Na przełomie marca/kwietnia 2025 roku drużyny biorą udział w finale Odysei Umysłu, podczas którego mogą zmierzyć się z dziećmi z całej Polski, a w kolejnym etapie - Świata.


ZAJĘCIA TEATRALNE dla uczniów szkół ponadpodstawowych od września 2024 zapisy już 3 kwietnia 2024
Serdecznie zapraszam uczniów szkół ponadpodstawowych na warsztaty teatralne, podczas których popracujemy nad dykcją, wyrażaniem emocji na scenie i ruchem scenicznym. Nauczę Was, jak zwalczać tremę. Jak bezpiecznie wejść w rolę i z niej wyjść. Jak być wiarygodnym i przykuwać uwagę. Zainteresowanym pomogę przygotować się do egzaminu na wydział aktorski. A to wszystko podczas pracy nad spektaklem, który będzie ukoronowaniem pracy semestralnej.
Zajęcia prowadzi: Magdalena Rytlewska