A A A
b_250_180_16777215_0_0_images_aktualnosci_2024_grafika_warsztaty.jpg
Szanowni Państwo chcielibyśmy zaprosić młodzież 14+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach  z tworzenia scenariuszy do filmów, komiksów i gier miejskich.
Warsztaty odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie w dniach 9 maja 2024 w g. 17:00 - 20:00 oraz 16 maja 2024 w g. 17:00 - 20:00
poprowadzi je pan Piotr Szulc.

Na warsztatach – pod czujnym okiem pana Piotra - uczestnicy wybiorą się w podróż po wszystkich etapach i przystankach istotnych w konstruowaniu sprawnej i profesjonalnej opowieści fabularnej. Warsztaty zostaną przeprowadzone w oparciu o trzy media – filmowe, komiksowe, growe. Wydarzenie będzie okazją do tego, by uczestnicy w praktyce mogli przekonać się, na czym polega praca nad scenariuszem filmowych, a na czym – nad komiksowym czy growym.

Co więcej, każde z zadań warsztatowych będzie dotyczyło jakiegoś aspektu Sopotu: historii, kultury, zabudowy itp. Wraz z uczestnikami będziemy uczyć się, jak zbudować dramatyczną scenę dialogową, wiarygodną sylwetkę psychologiczna bohatera czy grywalną detektywistyczną zagadkę, umieszczając miejsce akcji w którejś z sopockich lokacji, nawiązując do jakiegoś ważnego w historii Sopotu wydarzenia lub ważnej dla tego miasta postaci.

Czy warsztaty coś kosztują?

Warsztaty są całkowicie darmowe.

Miejsce i termin:

Cykl warsztatów odbędzie się w przestrzeni Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie: Aleja Niepodległości 763 (centrum Sopotu niedaleko stacji kolejowej).

Dwa pierwsze spotkania z sześciu zaplanowanych odbędą się 9 i 16 maja (czwartki) w godzinach 17.00 – 20.00 (3 godziny na pojedyncze spotkanie).

Zapisy na warsztaty:

Na warsztaty zapisać się można pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zapisie wystarczy informacja o tym, że chce się wziąć udział w warsztatach.

Na warsztaty można także przyjść w wyznaczonym terminie bez zapisywania się drogą mailową. Zachęcam jednak do zapisu – dzięki temu będę mógł przekazać ewentualne informacje dodatkowe.

Dla kogo są warsztaty?

Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych począwszy od 14 roku życia bez limitu górnego. Na warsztatach będą mile widziani początkujący lub doświadczeni twórcy, jak i osoby nie zajmujące się pracą twórczą, a chcące jedynie rozerwać się przy wspólnej pracy nad opowieścią.

Czy każde ze spotkań będzie posiadało niezależny program, czy też będzie to całościowy kurs?

W miarę kolejnych spotkań będziemy krok po kroku przerabiali rozwijanie opowieści filmowej, komiksowej, growej. Jednocześnie poszczególne spotkania zostaną tak skonstruowane, że osoby, które zdecydują się dołączyć wyłącznie w wybranych dniach, także powinny odnaleźć się w programie.  

Czy na warsztaty trzeba coś przynieść?

Wszystkie materiały i narzędzia będą już czekały na miejscu.

Czy trzeba być na wszystkich spotkaniach?

Można przyjść wyłącznie na pojedyncze spotkanie. Co więcej, na spotkanie można przyjść nawet po godzinie od jego rozpoczęcia i wyjść przed czasem.

Prowadzący warsztaty

Piotr Szulc, ur. 1983, prowadzi zajęcia scenariopisarskie oraz pisze scenariusze do filmów fabularnych i edukacyjnych, seriali, spotów reklamowych, komiksów, gier miejskich, narzędzi multimedialnych.

 Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu; projekt realizowany we współpracy z MDK Sopot
Partnerem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie.