b_200_150_16777215_00_images_sukcesy_sukces_5343f23h424.jpg
Dnia 27 listopada 2017 roku na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Piosenki Romualda Lipko” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.
Na konkurs zgłosiło się 56 uczestników z całej Polski, zostało przesłuchanym 53. Na konkursie obecny był Pan Romuald Lipko – polski kompozytor, multiinstrumentalista (instrumenty klawiszowe, trąbka, gitara basowa, który wysłuchał wszystkich młodych wokalistów, porozmawiał z dziećmi i młodzieżą, wręczył nagrody.

Nagrody w konkursie ufundowali: NDI SOPOT, BAUHAUS SOPOT, ZIAJA GDAŃSK, WYDAWNICTWO ZNAK Z KRAKOWA, URZĄD MIASTA SOPOT, RADA RODZICÓW PRZY MDK SOPOT

Jury w składzie:
Pani Weronika Korthlas – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalność dyrygentura oraz wokalistyka, pracuje z dziećmi i młodzieżą. Była aktorka Teatru Buffo. Ma na koncie solowe płyty, ostatnia to wiersze ks. Jana Twardowskiego, do których skomponowała muzykę.
Pan Paweł Orlikowski – wokalista, kompozytor, pracuje z młodzieżą, aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym swojego regionu
Pan Jerzy Rajczyk – wokalista, kompozytor, przez wiele lat współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej

Postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia

I KATEGORIA WIEKOWA

I MIEJSCE
ADAM KORDOWSKI – SP 14 GDAŃSK

I MIEJSCE
ERYK LIPSKI - KOŚCIERZYNA

II MIEJSCE
PIOTR KOWALCZYK – KLUB MACIUŚ I GDAŃSK

III MIEJSCE
IGA KASPEROWICZ – KLUB MACIUŚ I GDAŃSK

WYRÓŻNIENIE
MAJA ŻÓŁCIŃSKA – PRZEDSZKOLE 1 SOPOT

UPOMINKI OD DARCZYŃCÓW OTRZYMALI TAKŻE
  • ZOFIA BASEK – KLUB MACIUS I GDAŃSK
  • WERONIKA MOCARSKA – SP BANINO
  • OLGA TOMACZKOWSKA – ZESPÓŁ SZKÓŁ W SKORZEWIE
  • MIKOLA KOZIOŁ – KLUB MACIUŚ I GDAŃSK
  • OLIMPIA LENSER – GOK PRZYWIDZ


II KATEGORIA WIEKOWA

I MIEJSCE
JAKUB KRAJKOWSKI – SP 3 DZIAŁDOWO

I MIEJSCE
SZYMON SOBCZAK – MDK BARTOSZYCE

II MIEJSCE
ADRIANNA KORDOWSKA – SP 14 GDAŃSK

II MIEJSCE
GABRIELA BORYS – MDK GDYNIA

II MIEJSCE
ANTONINA MILCZEK – INTEGRACYJNE STUDIO TWÓRCZE KIELNO

III MIEJSCE
MAGDALENA MIKULSKA – PZPOW WEJHEROWO

III MIEJSCE
NATALIA KAWSZYN – SP 5 PŁOCK

WYRÓŻNIENIE
JOANNA PŁATWA - CENTRUM KULTURY GMINY USTKA

WYRÓŻNIENIE
WERONIKA HUEBNER – SP 2 PELPLIN

WYRÓŻNIENIE
ZUZANNA POLAŃSKA – SP W POGÓRZU


III KATEGORIA WIEKOWA

I MIEJSCE
NATALIA RUDYK – MDK SŁUPSK

II MIEJSCE
ARLETA BARCZYK – ZSZIO KARTUZY

II MIEJSCE
PRZEMYSŁAW BRUHN – PZPOW WEJHEROWO

III MIEJSCE
OLIWIA GOJŻEWSKA – MDK SOPOT

WYRÓŻNIENIE
NIKOLA FREDA – PELPLIN

WYRÓŻNIENIE
ROKSANA BIAŁEK - CENTRUM KULTURY GMINY USTKA
Weronika Korthals-Tartas Paweł Orlikowski Romuald Lipko Jerzy Rajczyk Młodzieżowy Dom Kultury SOPOT Ziaja Polska Wydawnictwo Znak

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom konkursu.