b_250_180_16777215_0_0_images_aktualnosci_2019_a2.jpg
Brydżyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie  odnieśli wielki sukces ! Biorąc udział w eliminacjach międzystrefowych w Poznaniu. Zakwalifikowali się do XXV Olimpiady Sportów Umysłowych w Starachowicach. Na cztery startujące nasze pary awansowały aż trzy:
Michalina Krysiak

Kornelia Gołębiewska ,
Kajetan Siebieszuk ,
Wojciech Paupa ,

Marianna Gołębiewska
Justyn Palikowska.
Nomen omen stanowiło to 75%
składu reprezentacji Pomorza na XXV Olimpiadę. Na Olimpiadzie, która odbyła się w dniach 7-11 maja w Starachowicach nasi debiutanci spisali się naprawdę bardzo dobrze. W czterech turniejach najlepsze miejsca indywidualnie (jako para) zajęły Kornelia i Michalina -IX-te i X -te
Gra naszych reprezentantów wzbudziła duże uznanie. Byłaby to kontynuacja wspaniałych sukcesów ich poprzedników, którzy zdobywali nie tylko medale olimpijskie , ale także medale Mistrzostw Europy. Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz panu Arturowi  Toeplitz - trenerowi oraz  koordynatorowi brydża sportowego w woj. Pomorskim.

Na zdjęciach reprezentacja Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie oraz reprezentacja  województwa pomorskiego.