baner8.jpg
baner9.jpg

Aktualności

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCHpiątek, 25 maj 2018

Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Finał wojewózki 35 Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiejwtorek, 22 maj 2018

Finał wojewódzki 35 Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

35 Konkurs Recytatorski Poezji Polskiejśroda, 16 maj 2018

35 Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Rekrutacja 2018/2019 w MDK Sopotwtorek, 15 maj 2018

Rekrutacja 2018/2019 w MDK Sopot

Pracownia Kreatywnego Dziecka dla najmłodszych
Pracownia stworzona jest dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W naszej pracowni próbujemy ocalić i pielęgnować dziecięcą wrażliwość i radość z bycia TWÓRCĄ. Nie oceniamy i nie porównujemy, ale doceniamy i motywujemy. Wykorzystujemy różnorodne środki artystyczne, korzystamy też z tworzyw pochodzenia naturalnego i materiałów recyclingowych. Dzieci poznają rozmaite techniki plastyczne, uczą się jak je łączyć w celu uzyskania ciekawych efektów.

Plastyka
Zajęcia w pracowni plastycznej są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 6 do 15.
Podczas zajęć uczestnicy kształcą umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi:
  • rysunek - ołówek, węgiel, tusz, piórko,
  • malarstwo - farby akwarelowe, olejne, akryle, tempera, pastel olejny i suchy,
  • rzeźba - glina, plastelina, masa solna, gips,
  • grafika - linoryt, monotypia, kalkograf,
  • pamiątkarstwo i tkactwo - ozdoby choinkowe, maski, gobeliny, papier-mâché, decoupage.

Ceramika
Atrakcyjne zajęcia z garncarstwa dla dzieci i młodzieży szkolnej, na których uczestnicy zapoznają się z technikami lepienia z gliny. Podczas warsztatów powstają oryginalne prace z ceramiki, które są następnie profesjonalnie wypalane i szkliwione.

Malarstwo i rysunek artystyczny dla młodzieży i dorosłych
Pracownia skupia dzieci od lat  8  oraz młodzież szkolną i uczestników dorosłych. Pracownia oferuje częściowe przygotowanie w zakresie rysunku i malarstwa uczniom zdającym egzaminy do szkół artystycznych średnich i wyższych. Tematy dobierane są tak, by oprócz doskonalenia warsztatu i umiejętności technicznych, rozwijać wyobraźnię, spostrzegawczość i myślenie abstrakcyjne. Do sukcesów pracowni zaliczyć należy to, że wielu uczestników zajęć zdało pomyślnie egzaminy wstępne i zasiliło szeregi uczniów i studentów szkół artystycznych.

Rękodzieło/dekoratorstwo
W pracowni rozwijamy  umiejętności w zakresie zdobienia, dekorowania, projektowania, doskonalenie sprawności manualnej. Przekazujemy  wiedzę o tradycjach i kulturze regionu, poznajemy dawne i współczesne  techniki dekoratorskie.
Serdecznie zapraszamy dzieci od 8 – 11 lat.
pracownia_plastyczna5
pracownia_plastyczna1.jpg