Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Finał XXII Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży

W dniu 06.05.2013 w Urzędzie Miasta Sopotu odbył się uroczysty finał XXII Przeglądu Dzieci i Młodzieży. Laureatom konkursu plastycznego i literackiego zostały wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: pan Piotr Płocki – Naczelnik Wydziału Oświaty, pan Wojciech Fułek – Przewodniczący Rady Miasta oraz pan Piotr Kurdziel – Radny Miasta Sopotu.
Imprezę umilały występy maluszków z Pracowni Rytmiki oraz młodzieży z Pracowni Wokalnej z Młodzieżowego Domu Kultury. Licznie przybyli na tę uroczystość laureaci wraz z rodzinami mogli podziwiać wystawę nagrodzonych prac plastycznych. Wystawa będzie udostępniona dla mieszkańców Sopotu do połowy maja w sali posiedzeń Rady Miasta (sala 36 I piętro).


W konkursach nagrodzono:

KONKURS LITERACKI

Na konkurs nadesłano 79 prac z sopockich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrodzono i wyróżniono 22 prace.
Na posiedzeniu Komisji Konkursu, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, Jury w składzie:
p. Małgorzata Mosakowska
p. Helena Leman
postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

I. Temat: LUDZIE I MORZE

miejsce I: Mateusz Michalski 9 lat, SASP Sopot, , n-l: p. Danuta Kifner
miejsce II: Michał Lewiński 13 lat, ZS nr 3, n-l: p. Karolina Kutryb


II. Temat: WARTO BYĆ DOBRYM DLA INNYCH

miejsce I: Aleksandra Klimek 12 lat, ZS nr 3 Sopot, n-l: p. Wiesława Adamczyk
miejsce II: Mateusz Szweda 14lat, ZS nr 3, n-l: p. Karolina Kutryb
miejsce III: Anna Janowska – Barczuk 12 lat, ZS nr 3, SP nr 7, n-l: p. Wiesława Adamczyk

Wyróżnienie: Martyna Klocek 14 lat, ZS nr 3, n-l: p. Karolina Kutryb

III. Temat: SOPOT I JEGO ZAKĄTKI

miejsce I: Barbara Utracka – „Jaś Rybak” 12 lat, SP nr 8 Sopot, n-l: p. Karolina Kutryb
miejsce II: Wiktoria Preizner 12 lat, ZS nr 3, n-l: p. Wiesława Adamczyk
miejsce III: Michał Sokołowski 12 lat, SASP, n-l: p. Danuta Kifner

Wyróżnienia:
1. Izabela Janowska 16 lat, II LO Sopot, „Wyjazd był nieunikniony”, n-l: p. Piotr Wiesław Rudzki
2. Ignacy Wyziński 11 lat, SP nr 8 Sopot, n-l: p. Joanna Błędzka

IV. Temat: DOROŚLI I DZIECI

miejsce I: Julia Kapica 10 lat, SP nr 8 Sopot, n-l: p. Joanna Błędzka
miejsce II: Natasza Biernacka 13 lat, SAG, n-l: p. Helena Zielińska
miejsce III: Gabriela Kulka 16 lat, ZS nr 3, n-l: p. Małgorzata Kupiec

V. Temat: ŚWIAT BEZ BARIER – CO TO ZNACZY?

miejsce I: Błażej Rudziński 13 lat, ZS nr 3, n-l: p. Karolina Kutryb
miejsce II: Amelia Polkowska 10 lat, SP nr 8 Sopot, n-l: p. Joanna Błędzka

VI. Temat: NAJCIEKAWSZE HISTORIE UKŁADA ŻYCIE

miejsce I: Tytus Zwolak 15 lat, Gimnazjum Sportowe nr 3, n-l: p. Barbara Sowińska
miejsce II: Nie przyznano
miejsce III: Wiktoria Dąbrowska 14 lat, ZS nr 3, Gimnazjum Sportowe nr 3, n-l: p. Barbara Sowińska

VII. Temat: SNY, MARZENIA, WYMYSŁY, CZYLI OPOWIEŚCI NIEPRAWDZIWE...

miejsce I: Rebeka Bączyk 13 lat, „Kiedy nikogo nie ma w domu”, SP nr 8, n-l: p. Joanna Błędzka
miejsce II: Nie przyznano
miejsce III: Nie przyznano

Wyróżnienie:
1. Oliwia Siłkowska 10 lat, ZS nr 3, SP nr 7, n-l: p. Małgorzata Kupiec

KATEGORIA POEZJA

miejsce I: Karol Adamowicz - za trzy wiersze 17 lat, II LO Sopot, n-l: Piotr Wiesław Rudzki i p. Paweł Jan Lęcki
miejsce II: Szymon Koruba, wiersz „Sopot” 11 lat, SP 8 z oddz. Integracyjnymi

 


 

KONKURS PLASTYCZNY

Na konkurs nadesłano 419 prac z sopockich szkół, przedszkoli, placówek wychowania pozaszkolnego. Spośród nich jury nagrodziło 61 prac z 15 placówek.

Na posiedzeniu Komisji Przeglądu - zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, Jury w składzie:
p. Katarzyna Konieczna – Kałużna
p. Magdalena Morawska
przyznało nagrody w konkursie plastycznym w następujących kategoriach:

„W KRAINIE SMOKÓW, GRYFÓW I PEGAZÓW”

Przedszkola – dzieci 3 – 6 lat
I miejsce – Mikołaj Szablewski l.6 - Przedszkole nr 12; n-l: Violetta Sulkowska, Sylwia Chaber
I miejsce – Jeremi Konefał l.5 – Sopockie Przedszkole Niepubliczne; n-l: Alina Gmyrek
I miejsce – Bartosz Chudecki l.4 - Niepubliczne Przedszkole „Lokomotywa”; n-l: Irena Mroch
I miejsce – Wiktoria Murawska l.6 - Pracownia Plastyczna przy Przedszkolu nr 2; n-l: Wiesława Muraszko
I miejsce – Iga Szymkowiak l.4 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
II miejsce – Karol Szutenberg l.5 - Przedszkole nr 1; n-l: Zofia Guza
II miejsce – Wiktor Wychowaniak l.6 - Przedszkole nr 4; n-l: Marzena Czajkowska
II miejsce – Jaś Rzeźniczak l.5- Niepubliczne Przedszkole „Lokomotywa”; n-l: Aleksandra Włoch
II miejsce – Amelia Jachnicka l.5 - Młodzieżowy Dom Kultury; n-l: Edyta Dawidowska
III miejsce – Klaudiusz Załuski l.5 - Przedszkole nr 5; n-l: Aleksandra Lewandowska
III miejsce – Julia Grabowska-Ogrodnik l.5,5 - Przedszkole nr 10; n-l: Karolina Marszałek
III miejsce – Krzysztof Grablewski l.5 - Przedszkole nr 12; n-l: Jadwiga Żuralska
III miejsce – Joanna Loroff l.4- Przedszkole nr 12; n-l: Katarzyna Borowska, Magdalena Borowicz
III miejsce – Oliwia Klinkosz l.5 - Przedszkole nr 12; n-l: Izabela Kukawka

Szkoły Podstawowe - Kl. I – III (7 – 9 lat)
I miejsce – Karola Łytkowska l.7 - Szkoła Podstawowa nr 9; n-l: Marzena Dąbrowska
I miejsce – Helena Schwarz l.9 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
II miejsce – Zosia Harhaj kl. II; Szkoła Podstawowa nr 9; n-l: Małgorzata Gierek
II miejsce – Alicja Frąckiewicz l.7 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
II miejsce – Martyna Gwiazdowska l.7 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Klaudia Teodorowicz – Bosco
II miejsce – Michella Miłecka l.9 - Młodzieżowy Dom Kultury; n-l: Edyta Dawidowska

Kl.IV – VI (10 – 12 lat)
I miejsce – Kacper Surowiec l.10 - Zespół Szkół nr 3; n-l: Maria Szpindor
I miejsce – Jakub Flik l.12 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska

Gimnazjum (13 – 15 lat)
I miejsce – Kinga Skalimowska l.13 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska

„PIES I KOT – PRZYJACIELE NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA”

Przedszkola – dzieci 3 – 6 lat
I miejsce – Tymon Melech l.6 – Sopockie Przedszkole Niepubliczne; n-l: Alina Gmyrek
I miejsce – Iga Szymkowiak l.4 – Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
I miejsce – Hania Firlej l.5 – Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Klaudia Teodorowicz – Bosco
II miejsce – Kasia Romanowska l.5 – Przedszkole nr 2; n-l: Iwona Laszczkowska
II miejsce – Ewa Maceluch l.4 – Pracownia Plastyczna przy Przedszkolu nr 2;n-l: Wiesława Muraszko
II miejsce – Helena Stankiewicz l.4 – Młodzieżowy Dom Kultury; n-l: Edyta Dawidowska
III miejsce – Kewin Wiśniewski l.6 – Przedszkole nr 12; n-l: Violetta Sulkowska, Sylwia Chaber
III miejsce – Julia Chmielewska l.6 – Przedszkole nr 4; n-l: Marzena Czajkowska
III miejsce – Michał Grϋndemann l.6 – Przedszkole nr 1; n-l: Zofia Guza
III miejsce – Oliwia Kopacka l.5 - Przedszkole nr 5; n-l: Aleksandra Lewandowska
III miejsce – Basia Pozorska l.5 – Niepubliczne Przedszkole „Lokomotywa”; n-l: Marta Rumińska
III miejsce – Maria Błaszkiewiczl.4 - Niepubliczne Przedszkole „Lokomotywa”; n-l: Irena Mroch

Szkoły Podstawowe Kl.I – III (7 – 9)
I miejsce – Marta Słomińska l.8 - Szkoła Podstawowa nr 8; n-l: Beata Wilczewska
I miejsce – Cyryl Turzyński l.8 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Klaudia Teodorowicz – Bosco
I miejsce – Helena Jacoń l.8 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz –Habasińska

Kl.IV – VI (10 – 12)
II miejsce – Ania Janowska – Barczuk l.12 – Zespół Szkół nr 3; n-l: Maria Szpindor
II miejsce – Aleksandra Geppert l.12 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
II miejsce – Nel Krysiak l.12 - Młodzieżowy Dom Kultury; n-l: Jagna Mackiewicz – Bikovska

„KRÓLESTWO POSEJDONA I AMFITRYTY – ICH DWÓR, OTOCZENIE I PODDANI”

Przedszkola – dzieci 3 – 6 lat
I miejsce – Arek Paszak l.6 - Przedszkole nr 1; n-l: Zofia Guza
I miejsce – Natasza Koniec l.6 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska

Szkoły Podstawowe Kl.I – III (7 – 9)
I miejsce – Julia Byzdra l.9 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
III miejsce – Zuzanna Dąbrowska l.8 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Klaudia Teodorowicz – Bosco

Kl.IV – VI (10 – 12)
I miejsce – Jaromir Turzyński l.10 - Szkoła Podstawowa nr 8; n-l: Dorota Czajkowska
I miejsce – Stanisław Pawliszak l.10 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Klaudia Teodorowicz – Bosco
I miejsce – Nel Krysiak l.12 - Młodzieżowy Dom Kultury; n-l: Jagna Mackiewicz – Bikovska

Szkoły Ponadgimnazjalne (powyżej 15 lat)
I miejsce – Angelika Sas l. 16 - Młodzieżowy Dom Kultury; n-l: Jagna Mackiewicz – Bikovska

„PRZEDSTAW ”CISZĘ” KRAJOBRAZEM”

Przedszkola – dzieci 3 – 6 lat
I miejsce – Aleksandra Gawlak l.4 - Przedszkole nr 5; n-l: Halina Wrona
I miejsce – Julia Tiałowska l.5 - Przedszkole nr 8; n-l: Jolanta Mielke

Szkoły Podstawowe Kl.I – III (7 – 9 lat)
I miejsce - Martyna Gwiazdowska l.7 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Klaudia Teodorowicz – Bosco

Kl.IV – VI (10 – 12 lat)
I miejsce – Daria Chylińska l.10 - Zespół Szkół nr 3; n-l: Maria Szpindor
II miejsce – Mateusz Dunst l.12 - Szkoła Podstawowa nr 8; n-l: Dorota Czajkowska

„NAMALUJ PORTRET OWOCAMI, KWIATAMI, WARZYWAMI, … (PATRZ WŁOSKI MALARZ GIUSEPPE ARCIMBOLDO)

Przedszkola – dzieci 3 – 6 lat
I miejsce – Antonina Gajewska l.6 - Przedszkole nr 5; n-l: Lilianna Garczyńska

Szkoły Podstawowe Kl.I – III (7 – 9 lat)
I miejsce – Ewelina Gadomska l. 9 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
I miejsce – Julia Byzdra l.9 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
I miejsce – Marta Szymkowiak l.8 – Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
I miejsce – Alicja Frąckiewicz l.7 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska
II miejsce – Oliwia Żerko kl.II - Szkoła Podstawowa nr 8; n-l: Aleksandra Friedrich - Reluga

Kl.IV – VI (10 – 12 lat)
I miejsce - Aleksandra Geppert l.12 - Sopockie Ognisko Plastyczne; n-l: Anna Wrzeszcz – Habasińska

Gratulujemy

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Finał XXII Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży