Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

U nas kreatywnie spedzisz czas

Rock&Roll ciągle żywy w wyobraźni młodych

 

Dnia 12 listopada 2015 roku w placówce Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie odbyło się posiedzenie Jury  II Ogólnopolskiego  Konkursu Plastycznego pt. „Niech żyje Rock & Roll” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Na konkurs skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych nadesłano ponad 300 prac i 36 rzeźb. Ilość ta przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ideą konkursu było poszerzenie świadomości młodych na temat historii polskiego rock&rolla z lat 60 i 70. Cel został osiągnięty. Wśród nadesłanych prac znalazły się bowiem popiersia Czesława Niemena i Grupy Breakout oraz odwzorowane przy użyciu różnych sztuk plastycznych gitary, wzmacniacze i mikrofony z tego okresu. Wyobraźnia dzieci, w połączeniu z ich talentami plastycznymi i nowo nabytą wiedzą, przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Prace plastyczne zostały podzielone na pięć kategorii (klasy od I do III, od IV do VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz szkoły specjalne).

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 23 listopada 2015r. o godzinie 16.00 w Młodzieżowym  Domu Kultury w Sopocie. Podczas Gali wręczenia nagród Laureatom obecny był Pan Sławomir Łosowski, muzyk, założyciel legendarnego zespołu KOMBI. Można także było obejrzeć jego autorską wystawę GRA – FIKA. Dzieci, ich opiekunowie, nauczyciele byli zachwyceni możliwością obcowania w takiej bliskości z Panem Sławomirem Łosowskim.

Być może w przyszłości uda się także zorganizować wystawę nadesłanych prac – jej widzowie, dzięki wysiłkowi młodych uczestników konkursu, mogliby się dowiedzieć więcej o tak ważnym elemencie polskiej muzyki rozrywkowej, jakim był rock&roll.

Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi Miasta Sopotu  oraz Radiu Gdańsk za objęcie Patronatu nad konkursem, Panu Naczelnikowi Wydziału Oświaty Piotrowi Płockiemu, UM Sopot, Firmom  Bauhaus, WIBO, Instytutowi Wydawniczemu ZNAK, Radzie Rodziców działającej w MDK Sopot za okazana pomoc, życzliwość i wsparcie.

Edyta Dawidowska
Koordynator konkursu

O nas...

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego.

Czytaj więcej

Kadra

W MDK pracuje grono osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczestników zajęć MDK Sopot.

Czytaj więcej

Kontakt z nami

Młodzieżowy Dom Kultury
Al. Niepodległości 763
81-838 Sopot
Tel.: 58 551 41 31
Fax: 58 551 43 78
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Rock&Roll ciągle żywy w wyobraźni młodych